Jak poić chomika

Jak poić chomika?

pojenie chomika

Jak poić chomika?

Chomik jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy chcą mieć zwierzątko, nie mają jednak zbyt wiele czasu na poświęcanie mu niezbędnej uwagi.

Nie potrzebuje sporej przestrzeni życiowej, a podczas weekendowych, a nawet dłuższych, dwutygodniowych wyjazdów, można go zostawić w domu bez opieki.

Jak poić chomika? – wskazówki

Oprócz świeżej żywności, owoców, warzyw, witamin i mieszanki dla chomików zwierzątko powinno mieć zawsze dostęp do wody. Można ją podawać w specjalnych miseczkach lub zawieszanych poidełkach. Warto jednak pamiętać, że chomik pochodzi z obszarów stepowych i półpustynnych, gdzie dostępność wody jest ograniczona – dlatego potrzebuje jej w niewielkich ilościach, zwłaszcza gdy podajemy mu świeże owoce czy warzywa. Chomiki karmione karmą suchą mają większe zapotrzebowanie na wodę.

Ważne jest jednak, aby woda była świeża, wymieniana codziennie, ewentualnie co 2-3 dni, zwłaszcza gdy korzystamy z poidełek, w których psuje się ona szybciej niż w miseczkach. W innym wypadku nasze zwierzątko może się nawet zatruć.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.