Jak palić cygaro

Jak palić cygaro?

Jak palić cygaro

Jak palić cygaro?

 

Palenie cygara to dla wszystkich miłośników cygar duże przeżycie. Jest ono czymś więcej niż zwykłym nałogiem, bowiem cygara nie pali się na ulicy, w biegu, tak jak pali się często papierosy. Paleniu cygara towarzyszy atmosfera celebry.

Cygaro pozwala na chwilę oderwać się od rzeczywistości, jego palenie to luksus i elegancja. Wielbiciele cygar lubią spotkania w prestiżowych miejscach, restauracjach czy kawiarnia, gdzie oddają się cygarowej uczcie.

 

Mężczyzna z cygarem jest uważany za symbol męskości, uchodzi za tajemniczego i niezależnego. Nie dziwi więc fakt, że wielu mężczyzn rozpoczyna swoją przygodę ze światem cygar. Jak więc palić cygaro?

Cygaro jest chronione przed rozwinięciem przez papierową banderolę i kapturkiem z liścia tytoniu, który znajduje się na końcu cygara. Banderola często jest przyklejona do cygara, dlatego usuwanie jej może zniszczyć cygaro. Lepiej więc wypalić połowę cygara i gdy jest już on dobrze rozgrzany i elastyczny, można spróbować usunąć z niego banderolę. Kapturek należy odciąć, by otworzyć cygaro i móc się bez problemu zaciągać.

Cygaro najlepiej przypalić zapałką albo zapalniczką gazową. Nigdy nie róbmy tego zapalniczką benzynową lub od woskowej świecy. Następnie trzymając cygaro w ustach obracamy nim nad płomieniem i zaciągamy się, aby cygar zaczął się równomiernie żarzyć.

W czasie palenia cygaro może przygasnąć, ale nie oznacza to, że nie wypalimy go całego do końca. Cygaro można ponownie przypalić. Jeżeli zrobimy to w ciągu godziny od zgaśnięcia nie straci walorów smakowych. Lepiej nie próbować przypalać cygara po kilku godzinach od zgaszenia lub co gorsza następnego dnia, gdyż jego smak może stać się niemiły.

Cygarem nie zaciągamy się jak papierosem, bo może to zupełnie zniszczyć przyjemność jaką daje palenie cygara.

Popiół cygarowy w przeciwieństwie do popiołu z papierosów nie powinien być strząchany. Należy starać się, aby utrzymać go jak najdłużej, dopóki sam nie spadnie.

Wielu miłośników cygar twierdzi, że palenie cygara powinno zakończyć się po wypaleniu 2/3, ponieważ to co najlepsze w cygarze już zostało wydobyte. Inni z kolei mówią, że im dłużej palimy cygaro, tym staje się ono lepsze i bogatsze smakowo. Jest to już więc indywidualna sprawa palacza, kiedy zakończy palenie cygaro. Cygara nie gasimy tak jak papierosa, zostawiamy je w w popielniczce, aż samo zgaśnie.

 

Jak palić cygaro – wideo porady

Wskazówki dotyczące palenia cygaro

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.