Jak dobrze wyczyścić klawiaturę komputera?

W codziennej gonitwie brakuje nam czasu na wszystko. Dlatego coraz częściej czytamy swoją ulubioną książkę w wannie lub jemy posiłek pracując przy komputerze.

Jednakże takie zachowanie sprawia, że do klawiatury dostają się resztki jedzenia i w dodatku kurz, który zmienia ją w prawdziwe wysypisko śmieci. Dlatego od czasu do czasu zrób generalne porządki swojej klawiatury, od razu będzie ci się z niej lepiej korzystało.

Wskazówki, jak wyczyścić klawiaturę

klawiatura

Przed przystąpieniem do czyszczenia klawiatury zbierz wszystkie rzeczy, które będą ci potrzebne, a są to waciki, płyn do mycia naczyń, alkohol, miękka szmatka, klucz lub płaski śrubokręt. Pamiętaj, że czynność ta będzie pracochłonna, więc zagospodaruj sobie także trochę czasu.

Do prawidłowego i dokładnego czyszczenia klawiatury będziesz musiał wyjąć wszystkie klawisze. Jednakże wcześniej warto zrobić zdjęcie, w jakim układzie znajdowały się przed wyciągnięciem, aby później w tej samej kolejności je ułożyć. Można także zrobić rysunek lub posiłkować się wzorami z Internetu.

Do wyjęcia klawiszy będziesz potrzebować śrubokręta albo klucza. Wyciągaj tylko te, które dają taką możliwość. Klawisze takie jak enter czy shift są przymocowane za pomocą specjalnego metalu i ich wyjęcie może nie dać szansy na ponowne założenie.

Do umycia klawiszy najlepiej przyda się miska z ciepłą wodą i płynem do naczyń. Poczekaj aż dokładnie wyschną, założenie mokrych może spowodować zwarcie.

Kiedy klawisze będą suszyły się, ty w tym czasie możesz odkurzyć powierzchnię klawiatury, a potem wyczyścić ją wacikami umoczonymi w alkoholu. Nie mocz ich za bardzo, mają być lekko wilgotne, aby umożliwiały jej przetarcie.

Jeśli klawisze już wyschły, możesz zacząć wkładać je na swoje miejsce. Od teraz możesz cieszyć się czystą klawiaturą!

Czyszczenie klawiatury w parę chwil…

Cały proces czyszczenia możesz wykonać także w nieco szybszy sposób, bez wyciągania klawiszy. Otóż najpierw należy odłączyć komputer z zasilania i klawiaturę. Unieś ją i wytrzep. Nie wystarczy jedno potrząśnięcie, trzeba wykonać co najmniej kilkanaście.

Następnie użyj odkurzacza do usunięcia zabrudzeń zgromadzonych między klawiszami.

Kolejnym krokiem będzie przetarcie szczelin między klawiszami wacikiem zamoczonym w alkoholu.

Teraz tylko całą klawiaturę przetrzyj suchą, miękką szmatką i … gotowe! Pamiętaj jednak, że na taki sposób czyszczenia możesz pozwolić sobie jedynie wtedy, kiedy nie jest za bardzo wybrudzona.

5/5 - (2 votes)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.