Jak anulować drukowanie?

Niestety, zatrzymanie procesu drukowania jest czasami nieco skomplikowane. Istotną kwestią stanowi tutaj konfiguracja drukarki oraz sam status drukowania. Przeważnie dokumenty jakie zamierzamy wydrukować przesyłane są do bufora drukarki poprzez kabel USB lub kabel sieciowy.

Jest to specjalna pamięć drukarki, gdzie każdy dokument jest układany, aby później rozpocząć drukowanie.

Sposoby na anulowanie drukowania

Drukowanie można anulować na kilka sposobów:

 1. Anulowanie na pulpicie. Podczas każdego drukowania ikona drukarki pojawia się na pasku systemowym, a po jego zakończeniu ikona znika. Klikając na nią dwa razy wyświetli nam się zawartość jej bufora, następnie klikając prawym klawiszem myszki zaznaczmy nasz dokument i z menu kontekstowego wybieramy “Anuluj”.
 2. Wyłączenie drukarki. Jeżeli nie uda nam się anulować drukowania pierwszym sposobem, wówczas pozostaje nam wyłączyć drukarkę. Skutkuje to wyczyszczeniem podręcznej pamięci drukarki. Chcąc wydrukować dokument należy ponownie wykonać zadanie drukowania.
 3. Anulowanie drukowania korzystając z panelu sterowania. Jeżeli mamy sytuację, kiedy ikona drukowania nie jest widoczna na pulpicie należy wejść do menu Start -> Panel sterowania -> Drukarki i faksy. Można również wejść do menu Start -> Uruchom… i wpisać: control printers. Kolejnym krokiem jest wybranie z listy naszej drukarki (dwukrotnie klikając lewym klawiszem myszki). Należy odnaleźć interesujące nas dokumenty i w menu kontekstowym nacisnąć “Anuluj”.

Jak anulować drukowanie ?

Anulowanie drukowania zazwyczaj polega na zatrzymaniu bieżącego zadania drukowania, aby zapobiec dalszemu zużyciu papieru i atramentu. Proces anulowania drukowania może się różnić w zależności od systemu operacyjnego i drukarki, ale oto kilka ogólnych wskazówek:

Anulowanie drukowania dla systemów Windows:

 1. Kliknij na ikonę drukarki w pasku zadań, zwykle znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu, aby otworzyć okno „Kolejka drukowania” lub „Drukarka”.
 2. W oknie „Kolejka drukowania” znajdź zadanie drukowania, które chcesz anulować.
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na zadanie drukowania, a następnie wybierz „Anuluj” lub „Anuluj drukowanie”. Potwierdź anulowanie, jeśli zostaniesz o to poproszony.

Anulowanie drukowania dla systemów macOS:

 1. Kliknij na ikonę drukarki w doku lub otwórz „System Preferences” (Preferencje systemowe), a następnie „Printers & Scanners” (Drukarki i skanery).
 2. Zaznacz swoją drukarkę na liście, a następnie kliknij „Open Print Queue” (Otwórz kolejkę drukowania).
 3. W oknie „Kolejka drukowania” znajdź zadanie drukowania, które chcesz anulować.
 4. Kliknij na zadanie drukowania, a następnie wybierz „Anuluj” lub „Anuluj drukowanie”. Potwierdź anulowanie, jeśli zostaniesz o to poproszony.

Jeśli anulowanie drukowania za pomocą powyższych kroków nie działa, spróbuj anulować drukowanie bezpośrednio z drukarki:

 1. Znajdź przycisk „Anuluj”, „Stop” lub podobny na panelu sterowania drukarki. W niektórych modelach drukarek może być wymagane dotknięcie ekranu dotykowego, aby znaleźć odpowiednią opcję.
 2. Naciśnij przycisk „Anuluj” lub „Stop”, aby przerwać bieżące zadanie drukowania.

W przypadku trudności z anulowaniem drukowania można także wyłączyć drukarkę, poczekać kilka sekund, a następnie włączyć ją ponownie. Uwaga: może to spowodować utratę niewysłanych zadań drukowania.

5/5 - (3 votes)

Tagi:

 • jak anulować drukowanie

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.