Jak i czym wyczyścić komputer z kurzu?

Komputer, jak każde urządzenie w naszym domu, które stoi w jednym miejscu, łatwo może stać się siedliskiem kurzu. Niezbędne jest więc jego gruntowne czyszczenie przynajmniej raz na kilka tygodni.

Dzisiaj radzimy, w jaki sposób to robić. Zapraszamy do lektury!

Wskazówki, jak i czym czyścić komputer z kurzu

komputer

Wilgotną ściereczką przecierajmy regularnie wszystkie plastikowe elementy komputera. Nie dopuszczajmy do nagromadzenia się kurzu na wentylatorach i wysuwanych kieszeniach na płyty – najlepiej usuwać go ssawką szczelinową odkurzacza.

Siedliskiem bakterii i wirusów, kurzu i okruchów może być także klawiatura, zwłaszcza nieregularnie czyszczona. Warto więc i jej poświęcić od czasu do czasu nieco uwagi. Przystępując do czyszczenia, odwracamy ją spodem do góry i delikatnie wytrząsamy śmieci. Następnie czyścimy przestrzenie między klawiszami miękkim pędzelkiem. Można również poszczególne klawisze wyjmować i czyścić specjalnymi środkami do czyszczenia – pianką albo sprężonym powietrzem.

Płytę główną, kartę graficzną, kartę sieciową itp. z kurzu oczyścimy, ostrożnie odkurzając, czyszcząc pędzelkiem z miękkiego włosia lub, podobnie jak w przypadku klawiszy – używając sprężonego powietrza.

5/5 - (2 votes)

One Response

  1. rossiter 22 września 2014

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.