Jak palić fajkę

Jak palić fajkę?

Jak palić fajkę

Jak palić fajkę?

Jeśli chcecie się dowiedzieć jak prawidłowo powinno się palić fajkę to dobrze trafiliście. Przedstawię wam najważniejsze wskazówki jakimi możecie się kierować podczas palenia fajki. Zatem jeżeli jeszcze nie wiecie jak to robić – przeczytajcie to.

  • Podstawową rzeczą jest rozdrobnienie tytoniu! Musisz wiedzieć, ze tytoń, który jest sprzedawany nie jest rozdrobiony aby nie tracił za szybko aromatów. Można palić nierozdrobniony ale na początek lepiej będzie jeśli go trochę rozetrzesz w palcach.
  • Tytoń powinien być układany bardzo luźno, im drobniejszy tym luźniej. Później należy go leciutko ubić drewnianym ubijaczem tak, aby podczas wciągania powietrza przez ustnik nie było za dużego oporu. Opór powinien być niedużo większy niż przy pustej fajce.
  • Po zapaleniu należy natychmiast użyć ubijacza i lekko przycisnąć rozżarzone kawałki tytoniu, które się podnoszą. Nie przejmujcie się jeśli zgaśnie, po prostu odpalcie jeszcze raz. Pamiętajcie, aby cały czas  podczas palenia leciutko ubijać tytoń i pilnować aby żar był na wierzchu. Żar powinien mieć wielkość 1-5 mm i nie ma potrzeby rozniecać go bardziej. W początkowej fazie palenia fajki można rozżarzyć całą powierzchnię, jednakże później powinien żarzyć się tylko jeden mały punkcik.
  • Fajka gaśnie, kiedy żar schowa się głębiej. Musicie wtedy kilka razy mocniej “pyknąć” lub troszkę mocniej ubić fajkę.
  • Ubijając tytoń należy również delikatnie kręcić ubijaczem po powierzchni. Możecie wówczas kontrolować spalanie tytoniu w poziomie, warstwowo.
  • Kiedy popiół całkiem zgaśnie wybierzcie ubijaczem lub wysypcie spalony tytoń! Popiół jest szary in łatwo przyczepia się do drewnianego ubijacza. Jednak kiedy jesteście w towarzystwie lepiej dyskretnie wysypać go do popielniczki. Ten ciemniejszy, prawie czarny, może się jeszcze długo palić.
  • Pykać należy z różną częstotliwością, albowiem chodzi o to aby  utrzymać żar. Musicie robić to bardzo lekko, z wyczuciem.
  • Używaj filtrów 9 mm, ponieważ  wchłaniają kondensat dzięki czemu fajka nie bulgoce. Fajkę musisz czyścić bardzo starannie po każdym paleniu. Warto mieć kilka fajek na zmianę.
  • Zapamiętaj, że im wolniej palisz tym żar jest mniejszy. Dzięki temu aromat dymu jest intensywniejszy.

Motto palących fajkę: „Dymu dla nikogo, zapach dla wszystkich, smak dla mnie.”

5/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.