Jak oznakować rower?

Kradzieże rowerów zaczynają się na wiosnę i trwają przez właściwie cały sezon rowerowy. Dlatego rowerzyści powinni starać się jak najbardziej utrudniać życie potencjalnym złodziejom, zarejestrować swój rower, oznakować go, a także inwestować w dobre zabezpieczenie. Wszystko to pomoże zapobiec kradzieży, a także – jeżeli już do niej dojdzie – ułatwi odzyskanie roweru, chociażby na aukcji internetowej.

Jak więc oznakować rower, a także zabezpieczać go przed kradzieżą? Radzimy poniżej.

Jak i gdzie oznakować rower?

Rower można oznakować w najbliższym komisariacie. Jest to czynność bezpłatna, związana z rejestracją roweru, naklejeniem w widocznym miejscu specjalnej naklejki z oznaczeniem składającym się z czterech liter i sześciu cyfr, a także – jeżeli życzy sobie tego właściciel – na inne części roweru, które mogłyby np. zostać po kradzieży odmontowane i sprzedane.

Podczas znakowania roweru uzupełnia się kartę identyfikacyjną pojazdu, po czym zostaje on wprowadzony do bazy danych Komendy Wojewódzkiej. Dodatkowo właściciel oznakowanego roweru staje się posiadaczem dowodu identyfikacyjnego, co w razie zmiany właściciela roweru albo jego kradzieży zobowiązuje go do zgłoszenia tego faktu na Policji.

Do znakowania roweru należy ze sobą zabrać dokument tożsamości (jeżeli go nie posiadamy, konieczna jest obecność osoby pełnoletniej z tym dokumentem), a także dokument potwierdzający własność roweru.Każdy może bezpłatnie zarejestrować rower i oznakować go w najbliższym komisariacie. Jeżeli więc chcesz zapobiec kradzieży swojego roweru

Jak i po co oznakować rower? – porady video

Po co znakować rower i w jaki sposób to zrobić? Dowiesz się, oglądając poniższy film.


Jak zabezpieczyć rower i jak w razie kradzieży go odzyskać – dowiesz się, oglądając poniższy film.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.