Jak oswoić kota

Jak oswoić kota?

Jak oswoić kota

Jak oswoić kota?

 

Kot przygarnięty ze schroniska lub zwyczajnie znaleziony na ulicy często ma problem z oswojeniem się z ludźmi i przyzwyczajeniem do nowego domu. Zwierzak, który do tej pory przebywał pośród innych dzikich zwierząt, który przywykł do swoistego polowania na jedzenie i żył z myślą o przetrwaniu nie jest raczej podatny na szybkie oswojenie z człowiekiem. Jeśli jednak regularnie będziemy pracować z naszym nowym domownikiem, poświęcimy mu trochę czasu i cierpliwości, jest duża szansa, że polubi nowe miejsce i przekona się do nas.

Przede wszystkim dajmy trochę czasu kotu na poznanie nowego terytorium. Nie bierzmy go od razu na ręce, nie przytulajmy, nie głaszczmy – to może go przestraszyć. W żadnym wypadku też nie krzyczmy na zwierzę, nawet, gdy zdarzy mu się coś zniszczyć lub załatwić swoje potrzeby na dywan. Jeśli będziemy go krzyczeć lub karać, zwierzak na pewno nie zaufa nam i będzie spłoszony oraz nerwowy.

Kiedy zauważymy już, że kot jest coraz bardziej oswojony, odważniejszy, możemy spróbować nawiązać z nim kontakt. Oczywiście nic tak nie przekona zwierzaka do nas, jak jego ulubiony smakołyk, dzięki któremu będzie chętnie do nas podchodził. Kiedy zwierzak zauważy, że może do nas bez problemu podejść stanie się coraz śmielszy. Pamiętajmy jednak, aby zachować dystans i nie zmuszać kota, aby od razu jadł nam z ręki. On sam zadecyduje, kiedy będzie chciał się do nas zbliżyć. Jeśli będziemy dobrze traktować kota, karmić go, na pewno szybko poczuje się bezpiecznie i zacznie podchodzić coraz bliżej nas. Gdy zacznie jeść z naszej ręki możemy spróbować go delikatnie pogłaskać, aby zobaczył, że nie zrobimy mu krzywdy. Od tej pory kot powinien przestać się nas bać.

 

Jak oswoić kota – wideo porady

Sprawdź jak oswajać kota

2/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.