Jak dbać o czystość kuchenki mikrofalowej?

Kuchenki mikrofalowe należą do bardzo wygodnych, praktycznych i często używanych sprzętów domowego użytku, bez których wiele osób nie potrafiłoby normalnie funkcjonować. To w niej grzejemy przestygnięte jedzenie, rozmrażamy mrożonki czy grillujemy. 

W natłoku codziennych obowiązków często jednak zapominamy o systematycznym jej czyszczeniu. A czy będzie smakować podgrzane danie w brudnej i zaschniętej od resztek jedzenia kuchence? Z pewnością nie, dlatego zadbajmy o to, aby jej wnętrze zawsze zachęcało do umieszczania jedzenia.

Zbawienna moc cytryny

Cytryna jest skutecznym środkiem do czyszczenia wielu mocno zabrudzonych powierzchni. Do umycia swojej kuchenki mikrofalowej użyj cytryny pokrojonej na części, włóż ją do naczynia zapełnionego do połowy wodą, umieść na talerzu obrotowym mikrofali i ustaw na najwyższą moc na cztery minuty. Można zamiast cząstek cytryny użyć jej soku. W tym celu należy wycisnąć z niej sok, wlać do wody, a na końcu wrzucić do niej skórki.

Za pomocą cytryny wytworzy się para wodna, która siadając na zaschniętych resztkach jedzenia umożliwi prostsze jej usunięcie. Dodatkowo, sok z cytryny odświeży środek urządzenia.

Do umycia całej kuchenki mikrofalowej można użyć gorącej wody z sokiem cytrynowym. Po jej wytarciu wszystko musimy spłukać czystą wodą, a talerz obrotowy wymyć w płynie do naczyń.

cytryna

Przykrywki

Aby nie dopuścić do powstania mocnych zabrudzeń, wystarczy nakładać na podgrzewane dania przykrywki. W ten sposób artykuły żywnościowe, które podgrzewamy, mające duże ilości wody w składzie nie będą brudzić jej ścianek.

Pojemniki specjalnego przeznaczenia

Pamiętaj, że nie wszystkie pojemniki nadają się do podgrzewania w mikrofali. Te nie nadające się do tego mogą na trwałe się uszkodzić. Najlepsze w tym celu okazują się naczynia ceramiczne oraz szklane zamiast tradycyjnych, plastikowych.

Jak czyścić kuchenkę mikrofalową? – wideo porady

Poniżej film ilustrujący, jak czyścić kuchenkę mikrofalową.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.