Jak mieć idealnie czystą toaletę?

Pokaż mi swoją łazienkę, a powiem Ci, jakim jesteś czyściochem. Choć niektórym może się wydawać, że toalety nie trzeba czyścić regularnie, to tak naprawdę bakterie w niej znajdujące się tylko czekają na to, aby rozprzestrzenić się po całym mieszkaniu.

Jeśli jednak nie jesteś w grupie osób o takich kategoriach myślenia, to należy Ci się nagroda. Twoja łazienka wręcz lśni czystością. Niepotrzebne Ci gumowe rękawice do jej czyszczenia, bo zarówno Ty, jaki pozostali domownicy bardzo dbacie o utrzymanie w niej porządku.Gorzej, jeśli stanowczo nie lubisz myć łazienki i zabierasz się za to jak najrzadziej. Są osoby, którym mycie toalety kojarzy się z czymś nieprzyjemnym.

Etapy mycia toalety

Faza pierwsza obejmuje etap przygotowawczy. Najpierw sprawdź, czy masz pod ręką środek do dezynfekowania, szczotkę do czyszczenia toalet, gumowe rękawice i gąbkę do mycia muszli klozetowej. Dodatkowo przyda Ci się płyn do czyszczenia różnych powierzchni, płyn do mycia naczyń, sporadycznie soda oczyszczona i boraks.

Etap drugi to dezynfekowanie. Zanim rozpoczniesz tą czynność, uprzedź wszystkich domowników, że nie będą mogli korzystać z  łazienki przez co najmniej pół godziny. Będzie to dla nich ostatnia szansa na załatwienie potrzeb fizjologicznych przed rozpoczęciem procesu dezynfekcji.

W tym celu potrzebujesz środka do dezynfekcji, który nałożysz na dolną krawędź muszli klozetowej. Po upływie 30 minut dokładnie wyczyść to miejsce szczotką. W przypadku regularnie czyszczonej toalety ta czynność okazuje się zbędna. Wystarczy odrobina coca coli albo rozpuszczonej tabletki do protez dentystycznych, aby zachować muszlę klozetową w idealnej czystości.

Faza trzecia obejmuje czynności nabłyszczające. W tym celu potrzebujesz gąbki, na którą nałożysz odrobinę uniwersalnego płynu do mycia i przetrzesz nią deskę oraz zewnętrzną część muszli. Następnie spłucz środek, wykorzystując w tym celu mokrą szmatkę. Teraz wystarczy tylko wytrzeć toaletę do sucha, a następnie nabłyszczyć ją kroplą płynu do mycia naczyń.

Na tak umytą muszlę klozetową należy teraz zawiesić odpowiednie kostki zapachowe, aby uzyskać w pomieszczeniu przyjemny zapach.

Dobrym sposobem na udrożnienie rur oraz zlikwidowanie nieprzyjemnych zapachów jest wsypanie raz w tygodniu małej szklanki sody oczyszczonej do wnętrza muszli klozetowej i spłukanie jej wodą.

toaleta
A przed świętami…

Przed świętami czy innymi rodzinnymi uroczystościami możesz zafundować swojej toalecie prawdziwie świąteczne czyszczenie. Na desce klozetowej znajdują się pewne zakamarki, które często omijamy w trakcie codziennego sprzątania, np. okolice zawiasów. W tym celu należy odkręcić deskę i wyczyścić jej powierzchnię przy użyciu niezawodnej szczoteczki do mycia zębów, zamoczonej w płynie do mycia naczyń.

Jeśli mimo wszystko uważasz, że Twoja toaleta w niczym nie przypomina tych pięknie lśniących z reklamy, możesz wypróbować nieco bardziej restrykcyjnego sposobu. Będziesz potrzebować mieszankę przyrządzoną z boraksu oraz octu spożywczego. W tym celu usuń z toalety resztki wody, pokryj jej ścianki roztworem z octu i boraksu i pozostaw na kilka godzin. Oczywiście w tym czasie nie można korzystać z łazienki. Następnie wystarczy wyszorować i spłukać jej powierzchnię.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.