Jak tępić karaluchy?

Co zrobić, aby pozbyć się tych nieproszonych gości z naszego mieszkania? Oczywiście w sklepach możemy znaleźć wiele środków owadobójczych, ale musimy pamiętać, że często zawierają szkodliwe substancje i trzeba zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza jeśli mamy dzieci lub zwierzęta w domu.

Zanim więc przystąpimy do tak radykalnych posunięć, warto wypróbować domowe sposoby na karaluchy, które często mogą nam pomóc i okazać się wystarczające.

Regularne porządki

Przede wszystkim musisz systematycznie sprzątać mieszkanie, nie zostawiać żadnych resztek jedzenia, które mogą być dla nich pożywką. Dlatego dokładnie odkurzaj mieszkanie, a wszystkie pudełka z żywnością szczelnie zamykaj.

Kwas borowy

Kup kwas borowy, można go dostać w aptece lub sklepie chemicznym. Następnie wymieszaj go razem z cukrem w jednakowych proporcjach. Tak przygotowaną mieszankę zostaw w różnych zakamarkach, takich jak ciemne szafki, przestrzenie pod lodówką czy kuchenką gazową. Karaluchy lubią właśnie takie miejsca. Kiedy już zaczną jeść cukier, kwas borowy przyklei się do ich nóg, a następnie zaniosą go do gniazda. Kwas borowy powinien zabić karaluchy.

Bezpieczna metoda

Ważne jest to, że kwas borowy jest bezpieczny dla ludzi i zwierzaków, czyli stosując go nie trujemy siebie i reszty domowników. W przypadku, gdyby jednak metoda ta nie przyniosła rezultatów można pomyśleć o bardziej radykalnych krokach.

Zobacz również inne metody zwalczania karaluchów

Oceń

5 komentarzy

  1. szymon 1 października 2013
    • Mario 7 maja 2014
  2. Daniel 27 marca 2014
  3. Basia 10 kwietnia 2014
  4. Iza 11 lipca 2016

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.