Jak tępić karaluchy?

Co zrobić, aby pozbyć się tych nieproszonych gości z naszego mieszkania? Oczywiście w sklepach możemy znaleźć wiele środków owadobójczych, ale musimy pamiętać, że często zawierają szkodliwe substancje i trzeba zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza jeśli mamy dzieci lub zwierzęta w domu.

Zanim więc przystąpimy do tak radykalnych posunięć, warto wypróbować domowe sposoby na karaluchy, które często mogą nam pomóc i okazać się wystarczające.

Regularne porządki

Przede wszystkim musisz systematycznie sprzątać mieszkanie, nie zostawiać żadnych resztek jedzenia, które mogą być dla nich pożywką. Dlatego dokładnie odkurzaj mieszkanie, a wszystkie pudełka z żywnością szczelnie zamykaj.

Kwas borowy

Kup kwas borowy, można go dostać w aptece lub sklepie chemicznym. Następnie wymieszaj go razem z cukrem w jednakowych proporcjach. Tak przygotowaną mieszankę zostaw w różnych zakamarkach, takich jak ciemne szafki, przestrzenie pod lodówką czy kuchenką gazową. Karaluchy lubią właśnie takie miejsca. Kiedy już zaczną jeść cukier, kwas borowy przyklei się do ich nóg, a następnie zaniosą go do gniazda. Kwas borowy powinien zabić karaluchy.

Bezpieczna metoda

Ważne jest to, że kwas borowy jest bezpieczny dla ludzi i zwierzaków, czyli stosując go nie trujemy siebie i reszty domowników. W przypadku, gdyby jednak metoda ta nie przyniosła rezultatów można pomyśleć o bardziej radykalnych krokach.

Zobacz również inne metody zwalczania karaluchów

5 komentarzy

  1. szymon 1 października 2013
    • Mario 7 maja 2014
  2. Daniel 27 marca 2014
  3. Basia 10 kwietnia 2014
  4. Iza 11 lipca 2016

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.