Jak olejować włosy?

Jak olejować włosy?

Jak olejować włosy?

Jak olejować włosy?

Olejowanie włosów to jeden z podstawowych elementów w ich pielęgnacji. Śmiało można stwierdzić, że to właśnie oleje sprawiają, że nasze włosy są idealne. Regularne i długie ich stosowanie może sprawić, że nasze włosy przestaną się puszyć, będą mocne, odżywione oraz sypkie.

Co to takiego olejowanie włosów i jak się do tego zabrać? Chcesz się dowiedzieć? Zapraszamy do lektury!

Metody olejowania włosów

Olejowanie włosów to nic innego, jak nakładanie na nie olejów. To, jakie efekty uzyskamy, w bardzo dużej mierze zależy od wyboru oleju. Nie każdy dobrze sprawdzi się na danym rodzaju włosów. Najważniejsza jest jednak metoda olejowania i o tym dzisiaj napiszemy więcej.

  • Na mokro

W tej metodzie olej nakładamy na mokre (umyte lub zwilżone) włosy. Olej powinniśmy trzymać na włosach jak najdłużej (może być nawet cały dzień i noc). Dzięki tej metodzie włosy są bardziej sypkie i mięsiste. Całość należy dokładnie umyć i spłukać by włosy nie pozostały obciążone. Mokre włosy posiadają bardziej otwarte pory, dlatego też olej może wnikać wgłąb. Polecamy tę metodę dla początkujących i tych, którzy chcą uzyskać szybszy efekt.

  • Na sucho

W tej metodzie olej nakładamy na suche włosy, a następnie je myjemy. Jest to metoda najwygodniejsza – możemy nosić włosy spięte w koczek przez cały dzień i przez ten czas olej będzie je pielęgnował. Pory włosów nie są jednak tak mocno otwarte, jak w przypadku mokrych włosów, metoda ta więc może być mniej skuteczna, a efekt widoczny po dłuższym czasie.

  • Mgiełka

Ta metoda olejowania włosów polega na zastąpieniu mgiełki do włosów olejem. Do pojemnika z atomizerem wlewamy aloes, kwas hialuronowy lub mleczko pszczele i mieszamy z mniejszą ilością oleju (tak, by nie obciążać niepotrzebnie włosów) i spryskujemy włosy w ciągu dnia.

  • Rozcieńczenie wodą

Do miski z wodą wlewamy kilka łyżek oleju, a następnie zanurzamy w niej włosy. Jeśli włosy są dokładnie wymoczone w oleju, to wyciskamy je delikatnie i zawijamy w ręcznik (najlepiej z mikrofibry). Olej zostawiamy na głowie na kilka godzin, możemy podgrzewać włosy suszarką przez ręcznik. Następnie starannie myjemy włosy.

  • Jak odżywką

Metoda ta polega na nałożeniu oleju na włosy, na które uprzednio nałożyliśmy odżywkę lub maskę. Najlepiej jest sięgać po produkty bez silikonów, aby olej mógł dobrze zadziałać. Tę metodą możemy wykorzystać zarówno na włosach mokrych, jak i suchych. Plusem tej metody jest fakt, iż działamy nie tylko olejem, ale również odżywką.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.