Jak dbać o włosy

Jak dbać o włosy?

piękne włosy

Jak dbać o włosy

Chcesz mieć piękne, zadbane włosy, ale nie wiesz, jak osiągnąć taki efekt? Dobrze trafiłaś!

Dzisiaj mamy dla Ciebie garść porad odnośnie do tego, jak dbać o włosy. Zapraszamy do lektury!

Porady, jak dbać o włosy

Jeśli masz długie włosy, na noc zwijaj je w koczek – nie będą ocierać się o poduszkę i nie ulegną mechanicznemu uszkodzeniu. Suszenie włosów zawsze rozpoczynaj od ich nasady – unikniesz przesuszania końcówek.

Modelowanie rozpoczynaj wtedy, gdy włosy są już prawie suche. Dzięki temu skracasz czas suszenia i mniej niszczysz włosy.

Mamy cztery rodzaje włosów:

  • normalne,
  • suche,
  • tłuste,
  • mieszane.

Włosy normalne są najprostsze w pielęgnacji; jednocześnie jest to najrzadszy rodzaj włosów. Nie sprawiają kłopotów przy układaniu czy też strzyżeniu. Aby utrzymać włos normalny w dobrej kondycji, nie trzeba wielkiego nakładu czasu. Przy włosach normalnych warto raz w miesiącu zastosować mocno regenerującą odżywkę, natomiast letnia porą pamiętać o kosmetykach z filtrami przeciwsłonecznymi.

Włosy suche mają skłonność do rozdwojonych końcówek oraz do elektryzowania się. Dość trudno się je układa, więc stylizacja wymaga zazwyczaj wiele pracy. Aby utrzymać włosy suche w dobrej kondycji, należy wybrać szampon nawilżający, specjalny do włosów suchych i myć nim włosy co kilka dni. Wraz z szamponem należy obowiązkowo stosować nawilżającą odżywkę. Warto także regularnie stosować maski nawilżające i wygładzające, które zmiękczą włosy i poprawią ich strukturę.

Włosy przetłuszczające się wymagają szczególnej pielęgnacji. Należy zwracać uwagę, aby nie podrażniać skóry głowy. Tego typu włosy można myć codziennie, jednak stosowane szampony powinny być łagodne, wysokiej jakości i przeznaczone specjalnie do włosów przetłuszczających się. To samo dotyczy balsamów i odżywek, które najlepiej dobierać z tej samej serii, co szampon. Warto stosować szampony, które zawierają wyciągi z rumianku, aloesu lub chmielu. Nie należy maltretować w szczególności mokrych lub wilgotnych włosów zbyt energicznym szczotkowaniem lub nadmiernym i mocnym wycieraniem ich ręcznikiem.

Włosy mieszane błyskawiczne przetłuszczają się przy skórze głowy, czyli u nasady, natomiast są wysuszone na końcach, które często ulegają rozdwojeniu lub są podatne na łamanie. Tego typu włosy najlepiej myć co drugi dzień, stosując łagodne szampony i odżywki. Dostępne są specjalnie serie do włosów tłustych u nasady i suchych na końcach, i właśnie takie serie warto wybierać. Należy regularnie podcinać szybko niszczące się końcówki.

Niezależnie od rodzaju włosów bardzo ważne jest właściwe odżywianie i uzupełnienie diety suplementami, które dbają o wygląd i zdrowie włosów.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.