Jak dobrać fryzurę do rodzaju włosów?

fryzura

Jak dobrać fryzurę do swoich włosów?

Pragniesz mieć świetną fryzurę, zgodną z aktualnymi trendami, kieruj się zasadą: im bardziej delikatne są Twoje pasma, tym krótsze i zarazem zwiewne powinno być Twoje uczesanie.

Dzisiaj podpowiadamy, jak dobrać fryzurę do swoich włosów.

Sztywne gęste włosy

Taki włos lubi układać się po swojemu, wykazuje się nie lada odpornością na jakiekolwiek próby wymodelowania. Najlepiej będziesz wyglądać we fryzurze średniej długości obciętej warstwami w tylu bob lub wycieniowanej, a także króciutkiej – włosy na dwa, trzy centymetry.

Możesz tez nosić długie pasma za ramiona, powinny mieć jednak wycieniowane końce, to doda im lekkości.

Modelowanie: Suche włosy zwilżaj ochronnym sprayem stylizującym, a potem wygładzaj je prostownicą.

Cienkie i rzadkie włosy

Jeśli krótko je obetniesz, będziesz mogła cieszyć się pięknie, ułożoną fryzurą. Wówczas nabiorą także optycznego wrażenia gęstości. Najlepszym uczesaniem dla Ciebie będzie fryzura w stylu „chłopczyca” z wycieniowanymi pasmami, do połowy ich długości. Dobre będą też fryzury z wystrzyżonym karczkiem i krótkimi baczkami. Grzywka mile widziana.

Modelowanie: Układaj mokre pasma za pomocą obrotowej szczotki, która dodaje objętości i suszy włosy. Zwilż dłonie żelem utrwalającym i włosy na czubku głowy skieruj do góry, ułóż na bok, a przy bokach przygładź.

Gęste grube pasma

Tego rodzaju włos jest piękny sam w sobie. Dlatego należy go eksponować, nosząc pięknie, swobodnie opadające na ramiona włosy. Ale równie dobrze będą wyglądały spięte w koński ogon czy zaplecione w warkocz. Jeśli najlepiej czujesz się w krótkich fryzurach – możesz ściąć pasma do szyi.

Modelowanie: Na wilgotnych włosach rozprowadź niewielką ilość kremu wygładzającego, układaj pasma za pomocą płaskiej szczotki.

fryzuraCienkie i gęste włosy

Delikatne, ale gęste pasma są miękkie i nie sprawiają problemów z układaniem. Można zakręcić je na fale czy loki, nosić długie. Jednak uważaj, bo tego rodzaju włos jest podatny na zaczepianie się o siebie, co w efekcie prowadzić może do łamania się na końcach. Równie dobrze będą wyglądały krótkie fryzury.

Modelowanie: Suche pasma spryskaj nabłyszczającym olejkiem, przeczesz je płaską szczotką z naturalnym włosiem. Zrób krótki przedziałek z przodu, grzywkę zaczesz na boki, a pasma na czubku głowy lekko natapiruj i upnij spinkami pod spód. Włosy można z tyłu fantazyjnie poupinać, aby cienkie końcówki pozostały swobodne.

Cienkie kręcone pasma

Włosy, które naturalnie się kręcą i z natury są nieco cienkie, to i tak sprawiają wrażenie bardziej puszystych. Warto wykorzystać tą cenną zaletę i nosić fryzury z loczków – najlepiej średniej długości, do szyi. Włosy mogą być skrócone równo lub cieniowane. Dłuższe mogą sprawiać więcej problemów, bo mogą się plątać.

Modelowanie: Na wilgotnych pasmach rozprowadź niewielką ilość pianki do loków i wysusz je suszarką. Susząc pasma warto pasma lekko zgniatać, aby uformować ładne loczki.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.