Jak zwiększyć objętość cienkich włosów?

włosy

Jak zwiększyć objętość cienkich włosów?

Symbolem piękna i zdrowia są grube, gęste włosy. Jednak, co zrobić, jeśli zamiast bujnej fryzury jesteśmy posiadaczkami cienkich włosów? Wówczas trzeba nadać im objętości!

Zobacz, jakie to proste!

Dobrze przycięte

Jak wynika z badań, co trzecia Polska ma cienkie, słabe włosy. Gdy są długie – wyglądają koszmarnie. Stają się ciężkie i przylegają do głowy. Najłatwiej jest ułożyć włosy sięgające do ramion lub do brody. Świetnie sprawdzą się nieco chłopięce stylizacje. Warto poprosić fryzjera o delikatne wycieniowanie włosów, dzięki temu uniosą się u nasady i uczesanie nabierze życia.

Jeśli kosmyki są rzadkie, wówczas dobrze jest wybrać taką fryzurę, która nie będzie potrzebowała przedziałka. Idealny będzie tzw. paź – czyli włosy zaczesane od czubka głowy do twarzy.

Lekko i zwiewnie

Taka powinna być stylizacja Twoich włosów. nowoczesne kosmetyki do układania włosów to prawdziwi magicy. Sprawiają, że cienkie włosy, w rozmiarze XS w kilka minut nabierają niewyobrażalnej objętości. Jednak należy pamiętać, aby nie nałożyć go zbyt wiele. Do włosów średniej długości wystarczy kulka wielkości orzecha włoskiego.

Aby podnieść je od nasady, należy zastosować preparat unoszący włosy od skóry głowy. Jest stosowany zarówno na suche, jak i na mokre włosy. Od pewnego czasu w drogeriach dostępne są pudry zwiększające objętość.  Aplikacja tego kosmetyku polega na posypaniu suchych włosów od nasady, a potem rozprowadzeniu go palcami.

Jeśli pasma są wyjątkowo cienkie i rzadkie, styliści proponują odstąpienie od pianki czy sprayu unoszącego włosy, wprowadzając w to miejsce lakier unoszący włosy i zwiększający objętość. Spryskujemy nim suche włosy i od razu układamy je palcami.

Idealnie

Aby fryzura była pełna objętości, trzeba w odpowiedni sposób modelować i suszyć włosy. Warto zaopatrzyć się w grubą szczotkę lub wałki o dużej średnicy. W sytuacji, gdy nagli nas czas i nie mamy warunków na to, aby dokładnie zająć się naszą fryzurą, wówczas wystarczy wysuszyć je i przeczesać płaską szczotką w przeciwną stronę, niż będą później ułożone.

Jeżeli na ważną uroczystość chcemy zabłysnąć piękną fryzurą i chcemy włosy efektownie upiąć, warto wcześniej potapirować je gęstym grzebieniem. Efekt będzie podobny do karbownicy. Po rozczesaniu włosów nabiorą sporej objętości.

włosyDelikatnie myj i odżywiaj

Cienkie włosy mają to do tego, że szybko tracą świeżość. Dlatego często trzeba je myć codziennie. Można stosować w tym celu delikatne i nawilżające kosmetyki. Bardzo dobre efekty przyniesie korzystanie z szamponów dodających objętości. Często w ich składzie zawarte są składniki przedłużające świeżość pasm lub cząsteczki, które osiadają na włosach i zwiększają ich średnicę.

Po umyciu koniecznie należy nałożyć lekką odżywkę, którą potem trzeba dokładnie spłukać. Ewentualne niedokładne jej usunięcie sprawi, że pozostałości produktu nadmiernie obciążą włosy. Szerokim łukiem należy omijać półki z szamponami wygładzającymi i odżywkami bez spłukiwania.

3.2/5 - (4 votes)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.