Jak dobrać fryzurę

Jak dobrać fryzurę?

dobór fryzury

Jak dobrać fryzurę?

Dobór właściwej fryzury nie zawsze jest łatwy. Warto uwzględnić kilka czynników, takich jak kształt twarzy, jej rysy, rodzaj włosów, ich gęstość, a także własne upodobania.

Dzisiaj radzimy, w jaki sposób dobrać fryzurę.

Twarz owalna

Do twarzy owalnej pasują prawie wszystkie fryzury. Broda wysunięta – dobrze będziesz wyglądała we fryzurce na pazia. W takim uczesaniu włosy gładko opadają ku dołowi z końcówkami podwiniętymi do środka na wysokości brody. Skoncentruj uwagę na górnej części twarzy poprzez wysokie upinanie włosów i grzywkę. Ładny owal twarzy najlepiej widać przy włosach spiętych w koński ogon.

Twarz okrągła

Będziesz najlepiej wyglądała we fryzurze, która wydłuży i wyszczupli optycznie Twoją twarz. Włosy staraj się upinać wysoko lub zafunduj sobie uczesanie z pazurkami zachodzącymi na policzki.Unikaj prostych grzywek. Długie włosy pozwolą ci ukryć zaokrąglone policzki. Przy krótkich fryzurach zaleca się  lekką trwałą. Nie zapominaj o makijażu. Nieoceniony będzie w Twoim przypadku róż, który nakładaj na policzki ukośnymi pociągnięciami w dół. Brwi staraj się wyskubać tak, aby miały kształt złamany, a nie półokrągły.

Unikaj krótkich fryzur, fryzur gładkich i ściśle upiętych.

Twarz kwadratowa

Powinnaś nosić proste, długie włosy. Wybieraj uczesanie, które zaokrągli twoje rysy i wydłuży twarz. Dobrze będziesz wyglądac we fryzurać nie zbyt krótkich, lokach lub falistych.

Jeśli chodzi o makijaż to skoncentruj się na upiększeniu górnej części twarzy, odwracając tym samym uwagę od okolic brody i żuchwy. Wyjątkiem jest róż, który nakładaj ukośnie w dół na policzki oraz koniecznie na wystające kości szczęki.

Twarz w kształcie gruszki

Do takiego kształtu twarzy pasuje fryzura upięta na górze ze zwisającymi kosmykami, grzywka z pazurkami i długie proste włosy. Unikaj loków  i końskich ogonów. Róż nakładaj pod kościami policzków, podkreśl oczy, a usta pomaluj niezbyt ciemna szminką.

Twarz trójkątna

Do takiej twarzy najlepiej pasują włosy półdługie, wycieniowane z przedziałkiem z boku. Noś krótkie grzywki. Kości policzkowe powinnaś ukrywać, a dolną część twarzy  poszerz przez puszyste lub skręcone włosy. Powinnaś unikać krótkich fryzur „na jeża”, odkrytego czoła, wystrzyżonego karku, końskiego ogona, wysokiego koka.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.