Jak dobrać fryzurę?

dobór fryzury

Jak dobrać fryzurę?

Dobór właściwej fryzury nie zawsze jest łatwy. Warto uwzględnić kilka czynników, takich jak kształt twarzy, jej rysy, rodzaj włosów, ich gęstość, a także własne upodobania.

Dzisiaj radzimy, w jaki sposób dobrać fryzurę.

Twarz owalna

Do twarzy owalnej pasują prawie wszystkie fryzury. Broda wysunięta – dobrze będziesz wyglądała we fryzurce na pazia. W takim uczesaniu włosy gładko opadają ku dołowi z końcówkami podwiniętymi do środka na wysokości brody. Skoncentruj uwagę na górnej części twarzy poprzez wysokie upinanie włosów i grzywkę. Ładny owal twarzy najlepiej widać przy włosach spiętych w koński ogon.

Twarz okrągła

Będziesz najlepiej wyglądała we fryzurze, która wydłuży i wyszczupli optycznie Twoją twarz. Włosy staraj się upinać wysoko lub zafunduj sobie uczesanie z pazurkami zachodzącymi na policzki.Unikaj prostych grzywek. Długie włosy pozwolą ci ukryć zaokrąglone policzki. Przy krótkich fryzurach zaleca się  lekką trwałą. Nie zapominaj o makijażu. Nieoceniony będzie w Twoim przypadku róż, który nakładaj na policzki ukośnymi pociągnięciami w dół. Brwi staraj się wyskubać tak, aby miały kształt złamany, a nie półokrągły.

Unikaj krótkich fryzur, fryzur gładkich i ściśle upiętych.

Twarz kwadratowa

Powinnaś nosić proste, długie włosy. Wybieraj uczesanie, które zaokrągli twoje rysy i wydłuży twarz. Dobrze będziesz wyglądac we fryzurać nie zbyt krótkich, lokach lub falistych.

Jeśli chodzi o makijaż to skoncentruj się na upiększeniu górnej części twarzy, odwracając tym samym uwagę od okolic brody i żuchwy. Wyjątkiem jest róż, który nakładaj ukośnie w dół na policzki oraz koniecznie na wystające kości szczęki.

Twarz w kształcie gruszki

Do takiego kształtu twarzy pasuje fryzura upięta na górze ze zwisającymi kosmykami, grzywka z pazurkami i długie proste włosy. Unikaj loków  i końskich ogonów. Róż nakładaj pod kościami policzków, podkreśl oczy, a usta pomaluj niezbyt ciemna szminką.

Twarz trójkątna

Do takiej twarzy najlepiej pasują włosy półdługie, wycieniowane z przedziałkiem z boku. Noś krótkie grzywki. Kości policzkowe powinnaś ukrywać, a dolną część twarzy  poszerz przez puszyste lub skręcone włosy. Powinnaś unikać krótkich fryzur „na jeża”, odkrytego czoła, wystrzyżonego karku, końskiego ogona, wysokiego koka.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.