Jak być fotomodelką

Fotomodeling to bardzo atrakcyjna droga kariery. Wiele osób marzy, by jego twarz gościła na okładkach popularnych czasopism i broszur reklamowych znanych firm. Jak jednak postawić pierwsze kroki w tym fascynującym świecie?  

Na szczęście wymogi aby zostać fotomodelką nie są aż tak wysokie jak w przypadku modelki. Nie musisz posiadać odpowiedniego wzrostu ani idealnej budowy ciała. Ważne jest jednak, abyś zadbała o ciało – głównie o swoją skórę. Najlepiej, żeby była ona jak najbardziej zdrowa  i naturalnie gładka. Drugim bardzo ważnym aspektem są zdrowe i gęste włosy i nienagannie białe zęby.

Musisz też być pewna, że właśnie to chcesz robić w życiu. Pozory związane z pracą fotomodelki mogą okazać się zgubne. Praca ta wymaga poświęcenia dużo czasu i energii. Jest również niezwykle wyczerpująca. Kilkugodzinne sesje, ciągłe przebieranie, zmiany fryzur i makijażu mogą odbić się na Twoim zdrowiu.

Pamiętaj, że w fotomodelingu oprócz twojego ciała liczą się również uwarunkowanie psychiczne. Powinnaś sobie odpowiedzieć też na parę pytań – czy jesteś odważna, fotogeniczna, ambitna, zorganizowana, punktualna, komunikatywna, a także czy jesteś gotowa do wyjazdu do innego miasta lub nawet za granice swojego kraju?

Sprawy techniczne

Bardzo ważną sprawą jest dobre portfolio. Powinno zawierać ono przynajmniej 6 zdjęć – 2 twarzy i tułowia oraz całej sylwetki. Ważne żeby nie były one udawane, powinny być naturalne, bez nadmiaru makijażu. Najlepiej, jeżeli zostaną zrobione przez profesjonalistę.

Znajdź też osobę lub dwie, które są krytyczne i szczere. Najlepiej jeżeli nie jest to nikt z Twoich przyjaciół i rodziny. Pomogą one oceniać zdjęcia i wybrać te najlepsze. Jeżeli Twoje zdjęcia okażą się interesujące, to fotograf na pewno będzie chciał kontynuować z Tobą współpracę.

Oceń

One Response

  1. olla 21 sierpnia 2014

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.