Jak być gentlemenem?

gentelman

Jak być gentlemanem?

Choć równouprawnienie mamy już od dawna, to jednak nie oznacza ono braku kultury. Kobiety zwracają ogromną uwagę na to, jak mężczyźni zachowują się w niektórych sytuacjach.

Warto zatem wiedzieć, jak być prawdziwym gentlemanem i pokazać się z dobrej strony.

Kobiety przodem: Prawdziwy gentleman zawsze przepuszcza w drzwiach kobiety. Choć w naszym kraju nie brakuje feministek, to i one chcą być puszczane przodem, kiedy przechodzą przez drzwi.

Nie pytaj kobiet o wiek: Mimo, iż niekiedy Twoja ciekawość może sięgać zenitu, to nigdy nie powinieneś pytać żadnej kobiety o jej wiek. Są oczywiście wyjątki od reguły, ale w prywatnym życiu nie powinieneś starać się zaspokoić swojej ciekawości w tym temacie.

Kultura w każdej sytuacji: Bycie gentlemanem powinno wejść Ci w krew. Nie da się przecież być szarmanckim tylko od czasu do czasu. Bez względu na wiek oraz urodę kobiety zawsze trzymaj fason. Z czasem stanie się to dla Ciebie całkowicie naturalne, dlatego musisz nad tym pracować.

Podaj ubranie: Kiedy wychodzisz gdzieś z kobietą i zakładacie ubrania wierzchnie powinieneś podać jej ubranie i przytrzymać, gdy je na siebie zakłada. Ty powinieneś ubierać się w następnej kolejności, kiedy kobieta już ma swój płaszcz na sobie.

 Nie składaj obietnic bez pokrycia: Aby zobaczyć uśmiech na twarzy kobiety mężczyźni często obiecują im wiele rzeczy. Jeśli jednak wiesz, że jakiejś obietnicy nie będziesz w stanie dotrzymać, lepiej jej nie składaj.

Bądź pomocy: Jeśli kobieta prosi Cię o pomoc nigdy nie odmawiaj. Nie wyśmiewaj też jej braku zaradności czy umiejętności. Z uśmiechem pomóż kobiecie, która będzie Ci zawsze bardzo za to wdzięczna.

Bądź punktualny: Każdy gentleman umawiając się na spotkanie z kobietą zawsze jest przed czasem. To mężczyzna powinien czekać na kobietę, a nie odwrotnie. Jeśli z jakiegoś powodu nie zdążysz na umówioną godzinę, to zadzwoń i uprzedź o spóźnieniu.

Nie oglądaj się za innymi: Nie ma wytłumaczenia na to, że będąc w towarzystwie kobiety oglądasz się za innymi. Twój wzrok powinien być skupiony jedynie na tej, z którą aktualnie spędzasz czas.

Podaruj kwiaty: Kobiety uwielbiają kwiaty, a każdy gentleman o tym doskonale wie. Podaruj kobiecie kwiaty nie tylko przy okazji rocznicy, ale także zupełnie spontanicznie.

W restauracji: Jeśli wybierasz się z kobietą do restauracji powinieneś przysunąć jej krzesło, kiedy ona siada do stolika. Dopiero później sam siadasz.

Otwórz drzwi samochodu: Prawdziwy gentleman zawsze otwiera drzwi kobiecie wsiadającej i wysiadającej z samochodu. To miły gest, którym pokazujesz swoje dobre maniery.

One Response

  1. szlachciur 12 sierpnia 2013

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.