Jak być gentlemanem

Jak być gentlemenem?

gentelman

Jak być gentlemanem?

Choć równouprawnienie mamy już od dawna, to jednak nie oznacza ono braku kultury. Kobiety zwracają ogromną uwagę na to, jak mężczyźni zachowują się w niektórych sytuacjach.

Warto zatem wiedzieć, jak być prawdziwym gentlemanem i pokazać się z dobrej strony.

Kobiety przodem: Prawdziwy gentleman zawsze przepuszcza w drzwiach kobiety. Choć w naszym kraju nie brakuje feministek, to i one chcą być puszczane przodem, kiedy przechodzą przez drzwi.

Nie pytaj kobiet o wiek: Mimo, iż niekiedy Twoja ciekawość może sięgać zenitu, to nigdy nie powinieneś pytać żadnej kobiety o jej wiek. Są oczywiście wyjątki od reguły, ale w prywatnym życiu nie powinieneś starać się zaspokoić swojej ciekawości w tym temacie.

Kultura w każdej sytuacji: Bycie gentlemanem powinno wejść Ci w krew. Nie da się przecież być szarmanckim tylko od czasu do czasu. Bez względu na wiek oraz urodę kobiety zawsze trzymaj fason. Z czasem stanie się to dla Ciebie całkowicie naturalne, dlatego musisz nad tym pracować.

Podaj ubranie: Kiedy wychodzisz gdzieś z kobietą i zakładacie ubrania wierzchnie powinieneś podać jej ubranie i przytrzymać, gdy je na siebie zakłada. Ty powinieneś ubierać się w następnej kolejności, kiedy kobieta już ma swój płaszcz na sobie.

 Nie składaj obietnic bez pokrycia: Aby zobaczyć uśmiech na twarzy kobiety mężczyźni często obiecują im wiele rzeczy. Jeśli jednak wiesz, że jakiejś obietnicy nie będziesz w stanie dotrzymać, lepiej jej nie składaj.

Bądź pomocy: Jeśli kobieta prosi Cię o pomoc nigdy nie odmawiaj. Nie wyśmiewaj też jej braku zaradności czy umiejętności. Z uśmiechem pomóż kobiecie, która będzie Ci zawsze bardzo za to wdzięczna.

Bądź punktualny: Każdy gentleman umawiając się na spotkanie z kobietą zawsze jest przed czasem. To mężczyzna powinien czekać na kobietę, a nie odwrotnie. Jeśli z jakiegoś powodu nie zdążysz na umówioną godzinę, to zadzwoń i uprzedź o spóźnieniu.

Nie oglądaj się za innymi: Nie ma wytłumaczenia na to, że będąc w towarzystwie kobiety oglądasz się za innymi. Twój wzrok powinien być skupiony jedynie na tej, z którą aktualnie spędzasz czas.

Podaruj kwiaty: Kobiety uwielbiają kwiaty, a każdy gentleman o tym doskonale wie. Podaruj kobiecie kwiaty nie tylko przy okazji rocznicy, ale także zupełnie spontanicznie.

W restauracji: Jeśli wybierasz się z kobietą do restauracji powinieneś przysunąć jej krzesło, kiedy ona siada do stolika. Dopiero później sam siadasz.

Otwórz drzwi samochodu: Prawdziwy gentleman zawsze otwiera drzwi kobiecie wsiadającej i wysiadającej z samochodu. To miły gest, którym pokazujesz swoje dobre maniery.

Oceń

One Response

  1. szlachciur 12 sierpnia 2013

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.