Jak być charyzmatycznym?

charyzma

Jak być charyzmatycznym?

Charyzma to taka cecha ludzkiej osobowości, której można się wyuczyć, stosując odpowiednie techniki. Pewne cechy naszego charakteru i wyćwiczone umiejętności sprawią, że inni ludzie będą postrzegali nas jako osoby charyzmatyczne i równie chętnie będą przebywali w naszym towarzystwie.

Charyzma nie ma nic wspólnego z naszym wyglądem fizycznym, to cecha niewidoczna, ale dająca się wyczuć. Osoby charyzmatyczne sprawiają, że w ich towarzystwie czujemy się wyjątkowo, swobodnie i przyjemnie. Są one również w stanie przekonać nas do swoich racji bez większego problemu, dlatego nierzadko są one liderami, przywódcami, pionierami w wielu dziedzinach.

Jak wykształcić w sobie charyzmę?

Niektóre zachowania i cechy własnego charakteru należy kształtować, aby dołączyć do grona osób obdarzonych charyzmą.

 1. Dąż do celu: Powinieneś wyznaczyć sobie cel, do którego będziesz uparcie dążył. Dzięki temu inni będą Cię postrzegali jako osobę, która wie, co robi i wie, czego chce.

 2. Bądź tajemniczy: Nie odsłaniaj wszystkich swoich kart. Osoby charyzmatyczne zawsze mają jakieś swoje głęboko skrywane tajemnice, o których inni nie wiedzą. Ludzie z natury są bardzo ciekawi, dlatego bycie tajemniczym jeszcze bardziej ich zachęca do poznawania Ciebie i przebywania w Twoim otoczeniu.

 3. Miej swoje zasady: Jeśli będziesz miał swoje zasady postępowania, których niezmiennie będziesz się trzymał, ludzie będą postrzegali Cię jako osobą nie tylko charyzmatyczną, ale również rzetelną, uczciwą i szczerą.

 4. Bądź elokwentny: I tego można się nauczyć. Osoba charyzmatyczna zawsze powinna umieć trafić do innych ludzi za pomocą słów. Ciekawe rozmowy i opowiadania, a także odpowiedni sposób komunikowania się z innymi sprawi, że w Twoim towarzystwie ludzie będą czuli się zrozumiani.

 5. Dbaj o własną prezencję: Powinieneś zadbać nie tylko o swoją garderobę, ale również o swój ogólny wizerunek. Kiedy osoba charyzmatyczna pojawia się w towarzystwie, od razu skupia na sobie uwagę. Powinieneś zatem wyróżniać się na tle innych.

 6. Bądź wrażliwy: Traktowanie ludzi z góry nie sprawi, że będziesz bardziej charyzmatyczny. Powinieneś rozmawiać z nimi w taki sposób, aby oni czuli, że interesujesz się nimi. Dzięki temu dasz im poczucie bezpieczeństwa i swoistej wrażliwości na ich sprawy.

 7. Zawsze się uśmiechaj: Wszyscy charyzmatyczni ludzie często się uśmiechają. Nie jest to wyuczony, sztuczny uśmiech, ale prawdziwy i szczery. Jeśli Ty zaczniesz się częściej uśmiechać, to i ludzie wokół Ciebie będą pozytywnie nastawieni.

 8. Bądź zainteresowany: Okazywanie ludziom zainteresowania sprawi, że będziesz bardziej charyzmatyczny, niż gdybyś próbował zainteresować ich swoją osobą. Poszukuj w ludziach ciekawych rzeczy, dzięki temu nie będziesz podchodzić sceptycznie do nowych znajomości.

 9. Nie oceniaj: Ludzie nie lubią być oceniani, dlatego też i Ty tego nie rób. Wysłuchaj, porozmawiaj, pociesz, ale nie wydawaj własnych osądów o innych osobach czy ich postępowaniu.

 10. Patrz prosto w oczy: Kiedy z kimś rozmawiasz, to bądź cały czas obecny. Słuchaj, patrz prosto w oczy, nie uciekaj w świat wyobraźni. Zainteresowanie to kolejny krok do bycia bardziej charyzmatycznym.

 11. Bądź asertywny: Zacznij mówić otwarcie, jak chcesz być traktowany, co Ci się podoba, a co nie. Jeśli zrobisz to w miły i uprzejmy sposób, a jednocześnie zdecydowany, ludzie zaczną Cię zupełnie inaczej postrzegać.

 12. Bądź pewny siebie: Musisz być pewny siebie. Wahanie i ciągła zmiana własnego zdania nie pomogą Ci w byciu bardziej charyzmatycznym. Uświadom sobie swoje lęki i zacznij z nimi walczyć. W ten sposób będziesz kształtował swój charakter i to, w jaki sposób postrzegają Cię inni ludzie.

 13. Żartuj: Charyzmatyczni ludzie są zabawni. Postaraj się nad tym popracować, aby umieć zażartować w trakcie rozmowy nikogo tym nie urażając. Dzięki temu będziesz czuł się bardziej wyluzowany i pozytywnie nastawiony.

 14. Nie udawaj: W towarzystwie zawsze bądź taki, jaki jesteś naprawdę. Jeśli zaczniesz udawać kogoś innego, stracisz swoją autentyczność i ludzie się od Ciebie odwrócą.

 15. Nigdy nie kłam: Charyzmatyczni ludzie są prawdomówni. Jeśli będziesz szczery, to zyskasz znacznie więcej, niż kiedy będziesz kłamał i oszukiwał.

3.8/5 - (5 votes)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.