Jak ćwiczyć mięśnie brzucha?

Ćwicząc mięśnie brzucha, wzmacniamy je i redukujemy tkankę tłuszczową. Przy ćwiczeniach mięśni brzucha  i talii należy pamiętać o wprowadzeniu kilku ćwiczeń na mięśnie grzbietu, ponieważ zapobiega to bólom kręgosłupa.

Dzisiaj mamy dla Ciebie kilka wskazówek odnośnie do tego, jak ćwiczyć mięśnie brzucha.

Porady, jak ćwiczyć mięśnie brzucha

Na początek zrób lekką rozgrzewkę i  przejdź do ćwiczeń na mięśnie brzucha. Nie wolno robić wszystkich ćwiczeń na mięśnie brzucha jednego dnia, ponieważ wywiera to ogromny stres na całe ciało, jak i na mięśnie tego obszaru. Trenuj nie więcej niż dwa obszary mięśni brzucha w trakcie sesji.

Połóż się na podłodze i ugnij kolana, stopy mocno oprzyj o podłoże, łokcie zegnij, a dłońmi obejmij kark. Rób pełne brzuszki, tak by pracowały mięśnie całego brzucha.

Możesz położyć się na plecach podeprzyj głowę dłońmi, nogi unieś i zegnij w kolanach. Teraz dopiero unoś wyprostowany tułów do góry. Możesz też równocześnie podnosić tułów i opuszczać stopy tuż nad podłogę.

Połóż się na plecach podeprzyj głowę dłońmi, nogi złącz i unieś do góry tak, aby tworzyły z tułowiem kąt prosty. Lekkim ruchem skrętnym unoś głowę oraz bark do góry i dociągaj górny łokieć do przeciwnego kolana.

Stań w rozkroku, na lekko ugiętych kolanach, spleć dłonie nad głową i wykonuj głęboki skłon w bok nie skręcając tułowia. W pozycji końcowej możesz pogłębić skłon.

Mięśnie skośne brzucha

Połóż się na podłodze. Dłonie oprzyj na karku, łokcie rozłożone przez cały czas na bok (nie przybliżać w stronę skroni). Unieś nogi ugięte w kolanach. Unieś klatkę piersiową i dotknij prawym łokciem do prawego kolana, równocześnie skręcając tułów tak, abyś poczuł napięcie mięśni brzucha. Następnie skręcając tułów, dotknij lewym łokciem do lewego kolana. Wykonaj to ćwiczenie raz w prawą, raz w lewą stronę (skręcając tułów), zmieniając jednocześnie nogi.

Mięśnie proste brzucha

Połóż się na plecach. Dłonie oprzyj na karku, łokcie kierując na zewnątrz, rozluźnij mięśnie karku. Unieś nogi w górę tak, aby kolana znajdowały się nad biodrami, a łydki były równoległe do podłogi. Napnij mięśnie brzucha, oderwij głowę, ramiona i górną partię pleców od podłogi, jednocześnie wypuszczając powietrze z płuc. Nie rozluźniając mięśni brzucha, zrób wdech i opuść ciało na podłoże, wracając do pozycji wyjściowej.

Jak ćwiczyć mięśnie brzucha? – porady video

Poniżej kilka ćwiczeń na mięśnie brzucha – zachęcamy do obejrzenia i ćwiczenia!

2.2/5 - (4 votes)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.