Jak ćwiczyć z hantlami?

Ćwiczenia z hantlami są bardzo dobrymi ćwiczeniami zarówno dla panów jak i pań. Z tą różnicą, że hantle dla kobiet oczywiście powinny być lżejsze. Zobacz jakie ćwiczenia z hantlami są polecane dla kobiet i jakie korzyści przynoszą tego rodzaju ćwiczenia.

 

Ćwiczenia z hantlami doskonale rzeźbią sylwetkę, pomagają wyszczuplić i wzmocnić ramiona. Dla kobiet najlepsze będą hantle do 2 kg. Dzięki takim hantlom sylwetka pozostanie ładna i kobieca. Ćwiczenia z hantlami mają za zadanie wzmocnienie rąk, uzyskanie prostej postawy i pełnego, uniesionego biustu.

Ważne jest to, że ćwicząc z hantlami nie musimy iść do klubu fitness, ale z powodzeniem możemy ćwiczyć same w domu.

Ćwiczenie 1

Stań prosto w lekkim rozkroku tak, aby stopy znalazły się na szerokości bioder. Wyciągając ręce z hantlami na wysokość barków, następnie opuść ręce wzdłuż tułowia. Podczas unoszenia hantli ręce mają być lekko ugięte i skierowane na boki. Ćwiczenie rób w kilku seriach po 10 powtórzeń.

Ćwiczenie 2

Stań w lekkim rozkroku. Ręce trzymaj blisko talii, lekko ugięte w łokciach i podciągaj ciężarki do barków poprzez zginanie łokci. Ćwiczenie rób w kilku seriach po 15 powtórzeń.

Ćwiczenie 3

Stań w lekkim rozkroku. Ręce opuść wzdłuż ciała, następnie unoś je na boki, aż do wysokości barków. Ćwiczenie rób w kilku seriach po 15 powtórzeń.

Ćwiczenie 4

Stań prosto i wyciągnij ręce nad głowę. Utrzymaj pozycję i ściągnij łopatki, najbardziej jak  możesz. Ćwiczenie rób w kilku seriach po 20 powtórzeń.

Ćwiczenie 5

Przysiady z ciężarkami. Jeśli robiąc tradycyjne przysiady, dodatkowo w dłoniach będziesz trzymać ciężarki to twoje uda szybciej staną się jędrne.

 

Jak ćwiczyć z hantlami – wideo porady

Ćwiczenia na smukłe ramiona

 

Ćwiczenia na ramiona, brzuch i nogi


 

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.