Jak oczyścić organizm z toksyn

Jak oczyścić organizm z toksyn?

oczyszczanie organizmu z toksyn

Jak oczyścić organizm z toksyn?

Odżywianie ma ogromny wpływ na to, jak się czujemy, czy jesteśmy zdrowi, na co chorujemy, jak szybko się starzejemy itp.

Bardzo często nieświadomie zanieczyszczamy swój organizm, jedząc produkty wysoko przetworzone, zbyt tłuste, wysoko słodzone, źle łącząc ze sobą składniki, co przyczynia się do pogorszenia jakości naszego życia i zatruwania organizmu.

Jak oczyścić organizm z toksyn? – wskazówki

Najwięcej toksyn gromadzi się w układzie pokarmowym, a zwłaszcza w jelicie grubym, skąd wraz z krwią transportowane są do wszystkich tkanek organizmu. Objawami nadmiaru toksyn są bóle głowy, stawów, chroniczne zmęczenie, a później także choroby serca, nadwaga, alergie, nowotwory… Dlatego warto przynajmniej kilka razy w roku oczyścić organizm z toksyn i przywrócić harmonię ciała i ducha.

Jednym ze sposobów oczyszczania organizmu są głodówki, które zawsze powinno się wcześniej skonsultować z lekarzem, który oceni, czy nie ma żadnych przeciwwskazań, udzieli wskazówek itp. Na tydzień przed głodówką należy odstawić produkty mięsne, a także zacząć przyjmować łagodne leki przeczyszczające, co przygotuje organizm do właściwej kuracji oczyszczającej. W trakcie głodówki należy odstawić pokarmy i pić duże ilości niegazowanej wody mineralnej, dzięki czemu przyspieszymy usuwanie toksyn z organizmu i unikniemy bólów głowy. Głodówka powinna trwać kilka dni, maksymalnie 10.  Przez tydzień po zakończeniu głodówki należy spożywać jedynie wegetariańskie dania, a po upływie tego czasu pokarmy mięsne wprowadzać stopniowo.

Dla osób, które z różnych względów nie mogą sobie pozwolić na przeprowadzenie głodówki, świetnym rozwiązaniem są kuracje oczyszczające, których głównymi elementami są silnie odtruwające i oczyszczające organizm preparaty ziołowe, np. . Decydując się na taką kurację oczyszczającą, należy wyeliminować z diety białe pieczywo, cukier, słodycze, słodzone jogurty itp., a także przyjmować preparaty zgodnie z zaleceniami producenta. Bardzo ważne jest także przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów, dzięki którym toksyny są usuwane z organizmu o wiele szybciej. Warto także zacząć odwiedzać saunę, pić zieloną herbatę.

To wszystko pozwoli nam cieszyć się dobrym zdrowiem przez długie lata.

3.8/5 - (5 votes)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.