Używanie stewii pomaga rzucić palenie, schudnąć i pozbyć się cholesterolu

Każdy dobrze wie, jak bardzo szkodliwe jest dla organizmu uzależnienie od nikotyny. Niektórzy jednak obawiają się, że kiedy rzucą palenie, to nie uda im się schudnąć, a nawet mogą przytyć. Stewia jednak pomoże osiągnąć ten cel bez skutków ubocznych.

Roślina ta usuwa pragnienie palenia oraz jest doskonałym środkiem ułatwiającym schudnięcie. Stewia należy do rodziny chryzantem. Pochodzi z Paragwaju, w którym od wieków używana jest jako naturalny słodzik. Stewia jest doskonała do walki z otyłością, pomaga leczyć cukrzycę i nadciśnienie, a jej smak nie jest gorzki, jak ma to często miejsce w przypadku innych słodzików. Dodatkowo stewię można używać jako maskę do pielęgnacji skóry, gdyż odżywia ją oraz sprawia, że staje się miękka, a zmarszczki są mniej widoczne. Ponadto stewia chroni przed zapaleniem skóry i trądzikiem.

W jakiej formie można dostać to zioło? Znajdzie się je w postaci suszonych liści, zielonych lub białych, proszku albo płynu. Jeśli chcesz, możesz uprawiać też stewię w ogrodzie. Nie wymaga ona troskliwej pielęgnacji, wystarczy ją tylko regularnie podlewać.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.