Jak zrobić ziołowy syrop uspokajający?

Jak zrobić ziołowy syrop uspokajający?

Człowiek żyjący współcześnie narażony jest na wiele stresów, z którymi nie zawsze jest w stanie sobie poradzić i które ciężko ograniczyć. Można sobie jednak pomóc, stosując różne techniki relaksacji czy… stosując kuracje ziołowe. Lepiej nie sięgać bez potrzeby po środki uspokajające, gdyż nie pozostają one nigdy obojętne dla naszego organizmu.

Dzisiaj mamy dla was porady, jak zrobić ziołowy syrop, który na pewno spotka się z uznaniem każdego nerwusa. Zapraszamy do lektury!

Wskazówki, jak zrobić ziołowy syrop dla nerwusa

Syrop ziołowy o właściwościach uspokajających można przyrządzić z:

  • 3 łyżek suszonych liści (lub całego ziela) melisy lekarskiej,
  • łyżki drobno rozkruszonych korzeni arcydzięgla,
  • 2 łyżek kwiatostanów lipy,
  • łyżeczki ziela dziurawca,
  • 2 łyżek kwiatostanów głogu,
  • łyżeczki sproszkowanych owoców róż,
  • 3 szklanek zagęszczonego soku z czarnych porzeczek.

Zioła sypiemy do emaliowanego garnuszka, zalewamy je sokiem z porzeczek i gotujemy pod przykryciem 5 minut na słabym ogniu, potem na godzinę odstawiamy, nie zdejmując przykrywki. Po odcedzeniu przez gęste sitko lub czystą gazę syrop zlewamy do czystych, szczelnych buteleczek, przechowujemy na dolnej półce w lodówce.

Dorośli mogą stosować syrop po 1 łyżce 2-3 razy dziennie, dzieci po małej łyżeczce. Przy kłopotach z zasypianiem dawkę można podwoić. Pić na 1-2 godziny przed snem.

Lek ten może okazać się bardzo pomocny przy leczeniu moczenia nocnego u dzieci, poprawia też koncentrację, pomaga w przemęczeniu. Może być także stosowany przy nerwicy serca, nerwicy żołądka i nerwicowych skurczach jelit.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.