Jak stosować olejki eteryczne

Jak stosować olejki eteryczne?

Jak stosować olejki eteryczneOlejki eteryczne to silnie skoncentrowane substancje, uzyskiwane z pachnących fragmentów rośliny m.in. poprzez destylację parową, wyciskanie itp., w zależności od rodzaju rośliny.

Zaliczane są do grupy leków ziołowych o działaniu znacznie silniejszym od tradycyjnych mieszanek ziołowych, wywierają korzystny wpływ na cały organizm człowieka.

Wskazówki, jak stosować olejki eteryczne

Olejki eteryczne stosować można wyłącznie zewnętrznie, najlepiej w postaci rozcieńczonej (oczywiście są wyjątki, np. olejek z drzewa herbacianego).

Do masażu stosujemy 4-6 kropli olejków eterycznych, połączonych z ok 15 ml oleju bazowego. Wcierając tak przygotowane olejki w dużą powierzchnię skóry, musimy wiedzieć, że przenikają one w ten sposób do krwi i wywołują działanie ogólne.

Jeżeli mamy ochotę na pachnącą kąpiel, to do wanny wody o temperaturze ok. 40 stopni Celsjusza dodajemy 10 kropli wybranych olejków i kąpiemy się ok. 20-30 minut.

Do inhalacji używamy 15 kropli olejku na podgrzewany zbiorniczek wypełniony wodą, do parówek na twarz w celu oczyszczenia porów używamy natomiast szerokiego naczynia z wrzątkiem, do którego dodajemy 7-15 kropli olejku, nakrywamy głowę ręcznikiem i przez 10 minut nachylamy się nad naczyniem.

Zaleca się częste zmienianie używanych olejków. Można je zresztą ze sobą łączyć, jednak nie powinno się przesadzać – łączmy ze sobą maksymalnie 5-6 różnych olejków.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.