Lecznicze właściwości krwawnicy pospolitej

W celach leczniczych wykorzystuje się wiele roślin, między innymi kwiaty krwawnicy pospolitej.

Krwawnica pospolita jest idealnym domowym środkiem leczącym choroby jelit, ze względu na swoją wysoką zawartość śluzu i właściwości ściągające. Jest też często wykorzystywana do zwalczania skutków salmonelli i bakterii duru brzusznego, ale najczęściej wykorzystywana jest to leczenia biegunki, zwłaszcza u dzieci i wykazuje w tym bardzo wysoką skuteczność.

Roślina ta utrzymuje również stabilny poziom cholesterolu we krwi, ze względu na właściwości regulowania ilości glukozy we krwi. Zapobiega też chorobom sercowo-naczyniowym, takim jak nadciśnienie tętnicze, zawał mięśnia sercowego, zakrzepica. Ponadto zapobiega pojawianiu się owrzodzeń  i żylaków, działa jako środek ściągający i leczący infekcje oczu, takie jak zapalenie spojówek.

Jak można wykorzystać właściwości krwawnicy pospolitej?

– krwawnica na problemy z jelitem grubym – weź litr wody mineralnej, 50 g kwiatów krwawnicy, wlej do naczynia i gotuj przez około 10 minut. Następnie przykryj i odstaw na około 5 minut. Zaleca się pić 8 szklanek dziennie.

– domowy środek na leczenie biegunki – wymieszaj kwiaty krwawnicy i żołędzie w równych ilościach. Dodaj łyżkę tej mieszanki do szklanki wody i gotuj przez 5 minut. Po przestudzeniu wypij szklankę.

– krwawnica na problemy z żołądkiem i jelitami – zagotuj 2 litry wody, 60 gramów krwawnicy i 60 gramów nawłoci. Gotuj, aż płyn zredukuje się o połowę. Ostudź i pij 3 razy dziennie przez 6 dni.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.