Jak przygotować komunijny obiad?

W większości rodzin po kościelnych uroczystościach związanych z Pierwszą Komunią Świętą rodzina, rodzice chrzestni dziecka i inni zaproszeni goście udają się na przyjęcie komunijne, obejmujące z reguły komunijny obiad, deser, ewentualnie jakieś sałatki, ciasta i ciasteczka itp. Coraz częściej rodzice decydują się na zorganizowanie takiego przyjęcia w lokalu – jest to rozwiązanie wygodne, pozwalające zaoszczędzić sporo czasu związanego zarówno z przygotowaniami do imprezy, jak i ze sprzątaniem po niej, jednak niestety dość kosztowne.

Z reguły jednak przyjęcia komunijne ciągle jeszcze organizujemy w domu. Dzisiaj radzimy, w jaki sposób przygotować komunijny obiad. Zapraszamy do lektury.

Jak skomponować menu na komunijny obiad?

Menu na komunijny obiad powinniśmy przygotować, mając na względzie upodobania zaproszonych gości. Można podać obiad dwudaniowy, składający się z zupy oraz z drugiego dania, a na koniec z deseru, można jednak zdecydować się także na przystawki podawane przed obiadem – np. faszerowane warzywa, którymi goście będą mogli się posilić w oczekiwaniu na główny posiłek.

Zupa

Jeżeli chodzi o zupę, na komunijnych stołach – zgodnie z polską tradycją – z reguły króluje rosół, jednak można zaszaleć i podać bardziej wymyślną zupę – np. zupę krem, zupę pieczarkową, do których można przygotować dodatki takie jak groszek ptysiowy czy chrupiące mini grzanki. Takie zupy powinny – podobnie jak rosół – przypaść do gustu większości gości. A o to przecież chodzi.

Drugie danie

Na drugie danie najlepiej wybrać dobre mięso w ciekawej formie, np. tradycyjną pieczeń, pieczonego kurczaka, mięso faszerowane, klasyczne dewolaje itp., które powinny smakować każdemu. Zawczasu dowiedzmy się, czy któryś z naszych gości nie jest na specjalne diecie, np. nie je mięsa, i znajdźmy jakąś alternatywę dla niego. Takiego zachowania wymaga od nas gościnność.

Deser

Jako deser najlepiej podać komunijny tort. Jeżeli będziemy z tym zwlekać, goście mogą zacząć się rozchodzić do domów lub – skuszeni innymi smakołykami na stole – po prostu nie będą w stanie zjeść dodatkowego kawałka ciasta. A przecież tortu komunijnego powinien spróbować każdy! Pomysł na komunijny tort .

Raczej unikajmy stawiania na komunijnym stole alkoholu. Pierwsza Komunia Święta nie jest najlepszą ku temu okazją.

Oceń

Tagi:

  • obiad komunijny

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.