Jak wybrać sukienkę na Pierwszą Komunię?

Pierwsza Komunia Święta to ważne wydarzenie dla dzieci, jak i ich rodziców.

Z każdym rokiem do uroczystości przykłada się coraz większą uwagę i to nie tylko ze względów religijnych, ale również i oprawy.

Dlatego czołowe miejsce zajmuje wybór sukienki komunijnej.

Na co zwracać uwagę przy kupnie sukienki komunijnej?

Pierwszą, a zarazem najważniejszą rzeczą przy wyborze sukienki jest jej kolor. Z wiadomych względów powinna być biała. Nie ecru i nie kremowa, tylko klasyczna biel.

Niech będzie to raczej skromna suknia. Wiedz, że sukienka komunijna to nie kreacja ślubna, w której dziewczynka ma się pokazać przed swoimi koleżankami z klasy. To w niej córka przyjmie Pana Jezusa to swojego serca, a więc lepiej, aby była możliwie jak najbardziej skromna. Dobrze jest, gdy posiada długie rękawy, jeśli jednak będzie to sukienka na ramiączkach, to koniecznie musisz dołączyć do niej bolerko.

Kolejną rzeczą, na jaką trzeba zwrócić uwagę, to długość sukienki. Optymalnie jest, gdy sięga za kolano – wtedy wygląda wdzięcznie i dziewczęco. Mimo to najczęściej wybiera się sukienki za kolano albo do kostek.

Po sukienkę najlepiej jest wybrać się z córką na tydzień lub dwa przed uroczystością. Miej na uwadze zdanie dziecka, niech dziewczynka zdecyduje, w jakiej sukience chce wystąpić. W przypadku nieco bardziej ograniczonych funduszy możesz rozejrzeć się na portalach ogłoszeniowych.

Zanim jednak wejdziesz do jakiegokolwiek sklepu, pomyśl jaką kwotę jesteś w stanie przeznaczyć na zakup sukienki. Pamiętaj, że sukienka to nie wszystko, będą potrzebne również dodatki, takie jak buty, rękawiczki, wianek czy torebka.

komunia-sukienka

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.