Jak wybrać dodatki komunijne?

Pierwsza Komunia Święta dziecka to chwila niezwykle szczególna dla dziecka i dla całej jego rodziny.

Nic dziwnego, że wielu rodziców pragnie, aby ich pociecha wyróżniała się z tłumu, dobrze wyglądała i dobrze się czuła w tym niezwykłym dniu.

Dzisiaj radzimy więc, jak wybrać dodatki komunijne.

 

Dodatki komunijne – jak je wybierać?

Decyzja o tym, czy dziecko pójdzie do Komunii w albie, czy w sukience albo w garniturze, często jest podejmowana odgórnie – przez szkołę albo katechetę, natomiast dodatki możemy dobrać samodzielnie.

Wybierając je, musimy mieć na uwadze przede wszystkim to, aby były skromne – komunia to nie wesele, więc nasze dziecko nie musi przypominać małej królewny czy małego królewicza, powinno pamiętać natomiast o tym, co w dniu Pierwszej Komunii jest najważniejsze.

Dodatkiem dla dziecka, który koniecznie musimy kupić, są buty. Dla chłopca powinny to być buty wizytowe – czarne albo białe, wygodne, niekoniecznie ze skóry, z dobranymi do nich kolorystycznie skarpetkami.
Dla dziewczynki sięgajmy również po buty wizytowe, białe albo kremowe, najlepiej na niskich szerokich obcasach, albo po płaskie baleriny. Najlepiej, aby zakrywały palce stóp – wymaga tego bowiem uroczystość. Przed Pierwszą Komunią dziecko powinno mieć czas, żeby rozchodzić kupione buty, aby w dniu Komunii nie miało otarć na stopach czy problemów z chodzeniem.

Kolejnym dodatkiem dla dziewczynki jest wianek. Możemy zdecydować się na wianek tradycyjny albo nieco bardziej wymyślny – z woalką, na opaski z kwiatkami czy kwiaty fantazyjnie wpięte we włosy. Możliwości jest wiele, najważniejsze, aby wianek pasował do całości fryzury.

Dziewczynki obowiązkowo powinny mieć także torebkę komunijną, która jest niejako dopełnieniem stroju. Powinna być skromna, niezbyt duża – musi się w niej znaleźć miejsce przede wszystkim na książeczkę, różaniec oraz chusteczki higieniczne.

Chłopcy powinni mieć koszulę, nawet jeżeli tylko pod albą. Powinna ona być biała albo kremowa. Do niej dobieramy jasny krawat.

Kolejnym obowiązkowym komunijnym dodatkiem dla dziewczynek są rękawiczki. Dobrze dobrać je do sukienki – jeżeli jest ona strojna, rękawiczki powinny być gładkie, jeżeli skromna – możemy bardziej zaszaleć i sięgnąć po rękawiczki koronkowe.

Nie zapominajmy też o przygotowaniu zawczasu sweterka. Pogoda, nawet w maju, lubi czasem spłatać figla – i sama sukienka czy alba mogą okazać się niewystarczająco ciepłe.

wianek

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.