Jak przygotować zaproszenia komunijne?

Pierwsza Komunia Święta to szczególna okazja do spotkania w gronie najbliższej rodziny, która razem z dzieckiem świętuje wyjątkowy dla niego dzień, wręcza prezenty i inne drobne upominki, mające przypominać o przełomowym wydarzeniu itp.

Na uroczystości związane z Pierwszą Komunią, a także na komunijne przyjęcie zaprasza się gości, wręczając im komunijne zaproszenia lub wysyłając je pocztą – jeżeli spotkanie z gośćmi jest utrudnione ze względu np. na odległość. Dzisiaj mamy dla was kilka wskazówek odnośnie do tego, jak przygotować zaproszenia komunijne.

Wskazówki, jak przygotować zaproszenia komunijne

Możemy zdecydować się zakup zaproszeń w sklepie – w ofercie jest naprawdę wiele wzorów, na pewno więc znajdziemy coś, co spełni nasze oczekiwania.

Jeżeli jednak dysponujemy większą ilością czasu i odrobiną talentu, możemy przygotować zaproszenia komunijne własnoręcznie lub przy pomocy naszego dziecka. Obecnie można kupić wiele gotowych elementów, takich jak literki, kwiaty, świece, hostie, kielichy, kiście winogron itp., z których układa się własne kompozycje, dlatego warto sprawdzić oferty różnych sklepów i wybrać to, co najbardziej nam się podoba. Dzięki temu każde z zaproszeń przez nas przygotowanych będzie wyjątkowe, unikalne, i sprawi osobie, której je wręczymy, naprawdę wiele radości.

Wielkość zaproszenia dobieramy do wielkości koperty, ewentualnie możemy przygotować własnoręcznie koperty. We wnętrzu zaproszenia wpisujemy na przykład taką formułkę:

„Może, jeśli będę dobrym człowiekiem,
który chce lepszym być każdego dnia.
Pana Boga ktoś przeze mnie zobaczy,
bo chrześcijanin to właśnie ja!”

(Imię i nazwisko dziecka) wraz z Rodzicami z radością pragnie zaprosić ……………………… na uroczyste przyjecie Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej, które odbędzie się w dniu……….  w kościele ……………………… o godzinie……….. Po uroczystości zapraszamy na przyjecie do ………………
Prosimy o potwierdzenie przybycia pod numerem telefonu…………………………………

Tekst możemy wpisywać własnoręcznie albo wydrukować i wkleić do naszego zaproszenia.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.