Jak gęsto siać trawę?

Trawniki wymagają podłoża lekko kwaśnego. Składniki użyźniające i nawozy należy wymieszać z ziemią na głębokość 10-15 cm.

A następnie należy idealnie wymieszać i ubić. Taki efekt uzyskuje się przez kilkakrotne grabienie i wyrównywanie terenu na przemian z ugniataniem za pomocą najlepiej specjalnego wału o ciężarze ok. 50-70- kg.

Gleba jest wystarczająco ubita jeśli nie zapada się pod ciężarem człowieka. Jest  bardzo ważne, aby siać tylko jeden rodzaj mieszanki traw, a  ubytki w trawnikach dosiewać tym samym gatunkiem.

Najlepszy termin zakładania trawnika i siewu traw to okres od połowy kwietnia do czerwca i od połowy sierpnia do października.

W tych  okresach są sprzyjające warunki dla kiełkowania nasion, związane z ilością wilgoci i temperaturą od 10 – 20°C.

W innych okresach powodzenie zasiewu zależy od tego, czy mamy możliwość sztucznego nawadniania.

Aby uzyskać odpowiednio gęstą trawę, należy wysiać 1 kg nasion na 30-40 m² powierzchni.

Zbyt mała ilość roślin na m² spowolni zadarnianie się trawnika, a puste miejsca szybko zajmą chwasty, natomiast zbyt duża ilość wysiewu spowoduje, że wiele roślin nie będzie w stanie rosnąć a osłabione mogą być łatwo atakowane przez choroby i wymarzać podczas zimy. Po wysianiu, nasiona  należy przykryć  ziemią na głębokość 1 cm przez dość mocne grabienie.

Nasiona pozostałe na powierzchni można przysypać torfem. Na koniec teren można lekko zwałować, ale nie jest to konieczne przy systematycznym podlewaniu.

trawa-jak-siac

5/5 - (2 votes)

Tagi:

  • jak siac trawe
  • jak gesto siac trawe
  • jak sadzic trawe

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.