Jak pielęgnować kwiaty w lecie?

Wiosna i lato to dwie pory roku oczekiwane i uwielbiane przez wszystkich. Kojarzą nam się ze słońcem, zielenią traw oraz pięknem kwitnących kwiatów i czarem ich zapachów.

Aby nasze rośliny ozdobne zachwycały wszystkich swoją urodą musimy pamiętać o kilku cennych wskazówkach.

Rzeczą oczywistą jest, że inaczej dbamy o rośliny pokojowe a inaczej o balkonowe i ogrodowe. Nasze domowe kwiaty w okresie letnim zajmują zazwyczaj te same stanowiska, na których znajdowały się w ciągu całego roku. Trzeba jednak zwrócić na nie szczególną uwagę, gdyż niektórym roślinom szkodzi nadmiar światła słonecznego, którego o tej porze roku przecież nie brakuje. Ich różne wymagania w odniesieniu do promieni świetlnych związane są z miejscem naturalnego występowania, inne potrzeby mają rośliny występujące w lasach tropikalnych, inne rosnące w strefie umiarkowanej a jeszcze inne na pustyni.

Dlatego też powinniśmy przed nadmiernym oświetleniem chronić: zielistki, begonie, bluszcze, skrzydłokwiaty, paprocie oraz filodendrony, gdyż w przeciwnym razie mogą powstać na liściach rany pooparzeniowe, które spowodują żółknięcie a w ostateczności ich opadanie i zniszczenie rośliny.

pielegnacja-kwiatow-w-lecie

Natomiast kwiaty, które są najodpowiedniejsze do tego, by ozdabiać okna południowe to przede wszystkim kaktusy, wilczomlecze oraz niektóre gatunki palm, np. palma kokosowa czy daktylowiec. Warto jednak wiedzieć, że nawet dla nich zbyt silne słońce w upalne dni może być szkodliwe i spowodować czerwienienie liści i pędów.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.