Jak kosić trawę?

Mimo że mogłoby się wydawać, iż koszenie trawnika to bułka z masłem, należy jednak pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym na pewno nasz trawnik nie straci na wyglądzie, a jedynie zyska.

Kilka z tych istotnych porad przedstawiamy wam poniżej. Zachęcamy do ich przeczytania i wprowadzania w życie.

Jak często powinno się kosić trawę?

Trawnik należy kosić na tyle często, aby trawa nie osiągnęła więcej niż o 8 cm wysokości, czyli w praktyce raz, czasami dwa razy w ciągu całego tygodnia. W przypadku trawnika sprawdza się powiedzenie, że im częściej, tym lepiej (o ile oczywiście trawa będzie miała odpowiednią ku koszeniu wysokość).

Na jaką wysokość kosić trawnik?

Trawa po skoszeniu powinna mieć około 3 cm – dzięki temu do optymalnej wysokości, czyli około 8 cm, będzie rosła około tydzień. Oczywiście możemy pozostawiać trawę dłuższą niż 3 cm, ale będzie się to wiązało ze zwiększoną częstotliwością konieczności koszenia trawnika.

W jakim okresie należy kosić trawnik?

Trawę zaczynamy kosić po zimie, kiedy osiągnie wysokość ok. 10 cm, chociaż nie musimy tego robić jeszcze wówczas regularnie. Dopiero w okresie letnim, przez cały okres wzrostu trawy, wskazana jest omówiona powyżej regularność. Ostatnie koszenie trawy należy natomiast wykonać w połowie października i nie przycinać jej wówczas zbyt krótko, aby miała większe szanse na przetrwanie zimy w nienaruszonym stanie.

Jak kosić trawę? – porady video

Koszenie trawnika mini traktorkiem.

Koszenie trawy: Ursus C4011+kosiarka rotacyjna

2/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.