Jak wyczytać charakter człowieka z kształtu jego uszu?

Uszy według starożytnych Chińczyków odzwierciedlają sposób, w jaki wczesne doświadczenia wpływają na rozwój naszego charakteru i potencjału.

Przede wszystkim powinniśmy przyjrzeć się wielkości uszu. Generalnie, im większe uszy, tym lepiej, jeśli ich forma i kształt są właściwe. Najlepiej wróżą duże i dobrze ukształtowane uszy – rokują inteligencję oraz długie życie. Uszy odstające są na ogół znakiem niepomyślnym, sugerują pewien stopień nieodpowiedzialności. Małe uszy również mogą być pozytywną oznaką. Oznaczają zwykle solidne wykształcenie i sprzyjające środowisko w dzieciństwie.
Ważne jest także umiejscowienie uszu. Jeżeli ich krańce znajdują się wyżej niż najwyższy punkt brwi, osoby te osiągnąć sukces we wczesnym okresie życia. Gdy znajdują się na równym poziomie z przestrzenią między brwiami i zewnętrznym kątem oka, sukces jest zapewniony, ale zostanie wzmocniony dopiero w wieku średnim. Jeżeli górny kraniec ucha jest na tym samym poziomie lub niżej niż kącik oka, osoba taka będzie miała małe zasoby energii twórczej, może też przejawiać skłonność do osiągania sukcesu kosztem innych ludzi. Jednak jeśli udaje jej się tego dokonać, to dopiero w późnym okresie życia.

Uszy przylegające do głowy cechują osoby rozważne i troskliwe, przyjmujące nadmiernie ostrożną postawę wobec życia. Brak im też wigoru i chęci współzawodnictwa. Odstające uszy wskazują na niezdolność do koncentrowania się i niekiedy seksualną rozwiązłość.

Kształt ucha jest sam w sobie dosyć złożony, ale wystarczy niewielka praktyka, by bez większych trudności zakwalifikować go do jednej z opisywanych kategorii. Ucho powinno być idealnie ukształtowanym łukiem, kojarzonym przez Chińczyków z mądrością, zdolnością do współczucia i wigorem. Jeżeli jest cienkie i kościste, sugeruje egoizm, a także, w ekstremalnych przypadkach, seksualną oziębłość. Gdy z kolei jest bardziej mięsiste, wskazuje na zamiłowanie do luksusu, zmysłowość i ekstrawagancję. Jakakolwiek usterka w doskonałym kształcie zewnętrznej małżowiny sugeruje niezadowolenie i obojętność wobec uczuć innych ludzi. Wewnętrzna małżowina mówi nam o usposobieniu człowieka: im kształt jest wyraźniej zarysowany, tym silniejszy człowiek wykazuje temperament.

Płatek ucha świadczy o mądrości – jego długość jest jej miarą. Osoby o krótszym płatku ucha cechuje brak głębszych przemyśleń i pewna powierzchowność. Płatek ucha, który nie ma odrębnego niższego łuku, ale ciasno przylega do boku twarzy, wskazuje na zamiłowanie do przygód, ale także na egoizm, co sprawia, że osoby tego typu mogą lekceważyć oczekiwania przyjaciół i rodziny.

Niedoskonale ukształtowane lub niewłaściwie usytuowane uszy zwykle wskazują, że obdarzone nimi osoby rozpoczęły życie od złego startu, inne rysy twarzy mogą jednak sugerować możliwość osiągnięcia sukcesu i szczęścia w późniejszym życiu.

 

Charakterystyka typów uszu i ich posiadaczy

uszy

Uszy idealne – brak charakterystyki posiadacza.

Uszy w kształcie muszli – osoba troskliwa, komunikatywna, ostentacyjna, zmienna, powierzchowna.

Uszy spiczaste – osoba wykorzystująca innych ludzi, łagodna w obejściu, towarzyska, oryginalna, zmysłowa.

Uszy duże – osoba ekstrawertyczna, miła, mądra, bystra, hojna.

Uszy duże z wyraźnie zaznaczoną wewnętrzną małżowiną – osoba modna, o zmyśle artystycznym, towarzyska, czarująca.

Uszy małe, kształtne – osoba twórcza, ostrożna, zmysłowa, muzykalna, perfekcyjna.

Uszy o okrągłych zakończeniach, pozbawione płatków usznych – osoba prężna, pogodna, przyjazna, pozytywna, przekonywająca.

Uszy duże o długich płatkach – osoba inteligentna, natchniona, mądra, rozważna, o wysokim poziomie intelektualnym.

Szersza charakterystyka

Uszy idealne
Ucho ma tak złożoną budowę, że trudno jest opisać jego idealny kształt. Zasadniczo zewnętrzny brzeg małżowiny powinien tworzyć wdzięczny łuk. Nie może też być zbyt gruby. Wewnętrzna małżowina musi charakteryzować się doskonałym zaokrągleniem – ani zbyt płaska, ani wypukła. Wystarczająco długi płatek ucha powinien przylegać do policzka.

 

Uszy duże
Duże uszy wskazują na wiele wspaniałych cech osobowości i zdolność jak najlepszego ich wykorzystania. Są one pomyślne dla obu płci, szczególnie w przypadku, gdy należy się wykazać biegłością w interesach. Osoby, które prowadzą własne firmy, są niezwykle przebiegłe. W swoich działaniach kierują się chęcią zysku, lecz klientów traktują uczciwie i rzetelnie. Osoby te wykazują wielką zdolność szybkiej oceny nawet najbardziej skomplikowanych sytuacji i są bardzo stanowcze. Chociaż zalety te stanowią atuty we wszystkich dziedzinach życia, właśnie w biznesie znajdują najlepsze zastosowanie i przynoszą największe korzyści.

Są to osoby ekstrawertyczne, prostolinijne i psychicznie nieskomplikowane. Odznaczają się bardzo miłym usposobieniem i słyną z hojności w stosunku do przyjaciół oraz rodziny. Jeżeli otrzymają należyte wychowanie, wówczas wykazywanie się wspaniałymi cechami charakteru przychodzi im całkiem naturalnie.

Ludzie – nie bez racji – darzą zaufaniem osoby o dużych uszach. Zawsze cieszą się one popularnością, a także wrodzonym ekstrawertyzmem, który jest zaraźliwy. Umieją dodać mniej pozytywnie nastawionym ludziom wiele otuchy i wsparcia. Zwykle prowadzą bujne, ale odpowiednio zrównoważone życie, nie podejmując niepotrzebnego ryzyka. Dlatego ich szanse na długą i pomyślną egzystencję są znaczne. Cieszą się dobrym zdrowiem i wszystko potrafią czynić z umiarem.

 

Uszy małe, kształtne
Wielu niezwykle twórczych ludzi ma małe, dobrze ukształtowane uszy. Są to osoby bardzo dobrze zorganizowane i zdyscyplinowane. Potrafią one w pełni rozwinąć swój potencjał i podejmując liczne wysiłki, rzeczywiście starają się osiągnąć sukces oraz psychiczne spełnienie. Są perfekcjonistami wykazującymi się bardzo dużym samokrytycyzmem. Mogą niekiedy wykazywać skłonność do zaniżania swoich osiągnięć, dążąc do maksymalnego wykazania możliwości, którymi dysponują.

Osoby o małych, kształtnych uszach potrzebują zarówno emocjonalnego, jak i finansowego bezpieczeństwa, aby móc doprowadzić do prawdziwego rozkwitu osobowości. Kiedy to osiągną, poświęcają się rozwojowi swoich talentów. Ważne jest jednak, by – po zdobyciu bezpiecznej pozycji w życiu – osoby te nie stały się zachłanne, zarówno w stosunku do partnera, jak i dóbr materialnych.

Są to osoby zmysłowe, które uwielbiają wyrażać swoje uczucia z dużą dozą namiętności, a zwłaszcza kiedy już wiedzą, jaka jest temperatura uczuć partnera (zawsze jednak nawiązują romanse z wrodzoną ostrożnością). Poza tym zachowują się dosyć konwencjonalnie i często obawiają się różnych eksperymentów, toteż oryginalność nie jest szczególnie silnym czynnikiem w ich pracy twórczej. Nie pozwolą też, by choćby ślad nieszablonowości wdarł się do ich osobistego życia, jeżeli tylko można byłoby tego uniknąć – celem zawsze pozostanie dla nich legalny związek.

Artystyczny rozwój tych osób będzie przebiegał według klasycznych i dobrze wypróbowanych szablonów niezależnie od wyboru formy artystycznego wyrazu i rodzaju sztuki.

 

Uszy w kształcie muszli
Osoby o tego typu uszach są pełne życia, rozmowne, bardzo przyjazne i niezwykle towarzyskie. Przypominają nieco motyle, przelatujące z jednego przyjęcia na drugie, z jednego klubu lub towarzystwa do drugiego, wesołe i kolorowe. Bardzo lubią ploteczki i żarty. Są zawsze bardzo uczynne i zachowują otwarty umysł. Chętnie zajmują się skomplikowanymi problemami dotyczącymi ich przyjaciół, rodziny i kochanych przez nie osób. Lubią nowości: nowych ludzi, nową modę, najnowsze trendy w światowej kuchni i najbardziej popularne miejsca spędzania wakacji.
Ludzie o uszach w kształcie muszli są zmienni i nieco powierzchowni. Mają też skłonność do wykonywania więcej niż jednego zajęcia w tym samym czasie. Powinni dołożyć wszelkich starań, by powierzchowność nie zahamowała ich rozwoju. Jeżeli zaakceptują nie tylko konieczność osobistych różnorodnych doświadczeń (jest to ważna część ich motywacji), ale także zdobędą się na spory wysiłek, wówczas osiągną wewnętrzne spełnienie i wykorzystają wszystko, co najlepsze, ze swego ogromnego potencjału.

Ludzie ci są bardzo komunikatywni oraz niezwykle troskliwi. Cechy te mogą oczywiście zostać pozytywnie wykorzystane zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. Żywe, pogodne osobowości jednostek o tego typu uszach są bardzo atrakcyjne, ale zdarza im się robić coś na pokaz. Na przykład wielu lubi w swych domach urządzać wystawne przyjęcia. Sprawia im bowiem wielką przyjemność, gdy widzą, że ich przyjaciele dobrze się bawią. Poza tym nie są to osoby, do których należy mieć zaufanie, ponieważ wykazują tendencję do wyjawiania każdej powierzonej im tajemnicy przy pierwszej nadarzającej się okazji.

 

Uszy o okrągłych zakończeniach, pozbawione płatków usznych
Osoby o tego typu uszach są przyjazne, przekonywające i wydają się zawsze podnosić po upadkach. Same siebie opisałyby prawdopodobnie jako autentycznych szczęściarzy. Cechuje je pogoda ducha i pozytywne spojrzenie na świat. Są prawdziwymi optymistami i stronią od tych, którzy mają do zaoferowania jedynie skrajny pesymizm oraz przygnębienie. Potrafią się łatwo przystosować. Kiedy jednak muszą stawić czoło zmianie – albo sprowokowanej przez nich samych – okazują się dostatecznie elastyczni, by zaakceptować te fakty jako emocjonujące wyzwanie. Częste zmiany są dla nich dosyć przyjemne i wiele spośród tych osób zgodzi się z powiedzeniem, że zawsze lepiej jest tam, gdzie nas nie ma.

Ten typ osób nie ceni sobie zbyt wysoko poczucia bezpieczeństwa i przyjmuje życie takim, jakie ono jest, z jego wzlotami i upadkami, w najbardziej filozoficzny i pozytywny sposób. Są łatwymi partnerami i mają zdolność przystosowywania się do pragnień ukochanej osoby. Nie są też nazbyt ambitne i zazwyczaj nie mają długofalowego planu życiowego. Zamiast tego płyną z falą, ciesząc się każdym szczęśliwym zrządzeniem losu, które je spotyka. Uczą się z życiowych doświadczeń, ale nie pozwalają przeszłości wywierać zbyt dużego wpływu na przyszłość.

Osoby takie powinny uważać na swoje, niekiedy nadmiernie idealistycznie, spojrzenie na świat, co może sprawić, że będą one mniej ostrożne, niż by należało. Pewna naiwność i czasem nazbyt młodzieńczy zapał mogą prowadzić do rozczarowań w średnim wieku, co szczególnie dotyczy ich kariery. Poza tym są niezwykle przyjazne i łatwe w kontaktach. Zazwyczaj okazuje się, że bliscy znajomi chętnie udzielają im pomocy, ponieważ ludzie o tego typu uszach mają w sobie pozytywną siłę, która sprawia, że są dobrymi przyjaciółmi.

 

Uszy spiczaste
Uszy tego typu sugerują pewne negatywne cechy charakteru. Ich właściciele są obdarzeni wielkim urokiem, nie należą jednak do osób zasługujących na zaufanie. Nie można też na nich polegać. Dlatego, jeśli tylko inne rysy twarzy nie świadczą o czymś przeciwnym, jednostki te przejawiają skłonność do wykorzystywania innych ludzi i sytuacji oraz czerpania dla siebie profitów. Mamy do czynienia z osobami egoistycznymi, sprytnie ukrywającymi swoje cele pod przykrywką miłego sposobu bycia i nieodpartego uroku. Umiejętnie wykorzystują życzliwość oraz dobry charakter innych ludzi.

Osoby o spiczastych uszach lubią podejmować ryzyko, zwłaszcza jeśli nie muszą ryzykować własnej gotówki lub dobytku. Wszystkie cechy charakterystyczne dla jednostek o tego typu uszach wymagają bardzo bystrego umysłu. Jeżeli zalety te zostaną właściwie wykorzystane, okaże się, że ludzie ci świetnie radzą sobie w biznesie i odnoszą wielkie sukcesy, na przykład w handlu. Są też często bardzo pomysłowi i oryginalni, a także potrafią nadzwyczaj szybko ocenić sytuację. Jeżeli jesteśmy w stanie zachęcić ich, by wykorzystali swój potencjał w pozytywny sposób, będzie to z korzyścią dla wszystkich stron.

Spiczaste uszy oznaczają zazwyczaj zmysłowość. W połączeniu z towarzyskością daje to skłonność do kokieterii. Flirtowanie może być dla nich zabawne, ale niektórzy partnerzy z trudem do akceptują. Irytująca zmienność osób o tego typu uszach jest jednak znacznie gorsza i powinna zostać opanowana, jeżeli chcą one założyć stabilne oraz trwałe związki.

 

Uszy duże z wyraźnie zaznaczoną wewnętrzną małżowiną
Tego typu uszy sugerują interesujące i niezwykłe cechy, ponieważ obdarzone nimi jednostki prowadzą bardzo aktywne życie, z zapałem korzystając z każdego nowego doświadczenia. Są to osoby niekonwencjonalne i towarzyskie, które zawsze się zauważa. Często otacza je sława lub estyma, zwykle jednak odnoszą wielkie sukcesy. Przeważnie przywiązują wielką wagę do mody – niekiedy nazbyt ulegają obowiązującym trendom. Prowadzą luksusowy styl życia, gromadząc wokół siebie wiele wartościowych przedmiotów.

Wykazują skłonność do przesady niemal we wszystkim. Unikają wszelkich półśrodków w działaniu. Z ludźmi łączą je burzliwe stosunki uczuciowe. Kochają namiętnie i głęboko. Od czasu do czasu to potężne uczucie miłości przekształca się w nienawiść. W rezultacie w ich życiu pojawiają się liczni partnerzy.

Co ciekawe, ten typ osób bywa często bardzo twórczy. Ich kreatywność znajduje wyraz w najbardziej widowiskowych gałęziach sztuki, takich jak moda, fotografia, a także film i teatr. Niektóre sławne i głośne gwiazdy filmowe, obdarzone prawdziwym talentem, wyróżnia ten właśnie rodzaj uszu.

Rodzice dzieci, które mają ten nieco niezwykły kształt ucha, odkryją prawdopodobnie, że mają one skłonność do imponowania innym, ale zazwyczaj w ujmujący sposób. Na tę tendencję powinno się zwrócić uwagę: dosyć surowa dyscyplina sprawi, że dzieci poczują się bardziej pewnie i będą umiały zwalczyć skłonność do zbytniej pobłażliwości wobec siebie lub przełamać negatywną chęć uchylania się od codziennych obowiązków.

 

Uszy duże o długich płatkach
Wśród osób o tego typu uszach znajduje się wielu uczonych, filozofów i myślicieli, którzy poszukują wiedzy i których mądrość przynosi korzyść im samym oraz innym. Mają oni naturalny zmysł sprawiedliwości i starają się być niezwykle rozważni. Bardzo często dzieci o tym typie uszu potrafią nagle czynić niezwykle cięte oraz mądre uwagi. Mówi się o nich, że mają „starą głowę na młodych ramionach”. Są to jednostki o dużym potencjale intelektualnym, dzięki czemu mogą odnieść wielkie korzyści z edukacji, szczególnie na poziomie uniwersyteckim (ponieważ w ich życiu istnieje zazwyczaj silny wymiar duchowy).

Tacy ludzie potrzebują stałych ćwiczeń umysłu i nigdy nie pozwalają sobie na stagnację intelektualną. Jeżeli na przykład muszą, ze względów finansowych, podjąć się nudnej, monotonnej pracy, rekompensują to sobie, działając na własną rękę. Są wiecznymi studentami, którzy ustawicznie pragną poszerzać swoje horyzonty i badać uniwersalne problemy. Mogą osiągnąć duże sukcesy w dziedzinie religii porównawczej lub nauki języków obcych.

Niekiedy zdarza się, że ćwicząc umysł, ujawniają tendencję do zaniedbywania ciała. Mają potencjał na długie życie, ale przesiadywanie w ciemnych pokojach i zakurzonych bibliotekach nie przysparza im zdrowia. Powinni zatem podejmować regularne ćwiczenia na świeżym powietrzu. W ten sposób mogą zachować jasny umysł. Ich proces myślenia będzie nawet bardziej imponujący i przyniesie więcej korzyści, zarówno im samym, jak i innym.

5/5 - (1 vote)

Tagi:

  • kształt uszu
  • kształt uszu a charakter
  • rodzaje uszu

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.