Jak wyczytać charakter człowieka z analizy obszarów jego twarzy?

Wszystkie części naszej twarzy mogą nam wiele powiedzieć o nas samych, a także, jeśli przyjrzymy się twarzy innego człowieka, na temat drugiej osoby. To bardzo przydatne, gdy właśnie poznaliśmy kogoś i zastanawiamy się, czy osoba ta ma szansę stać się naszym przyjacielem czy też potencjalnym partnerem, zwłaszcza gdy jeszcze sami nie wiemy, co mamy o niej myśleć, bo wiadome jest, że nie od razu ukazuje nam ona swoje prawdziwe oblicze. Warto więc poznać sztukę czytania z obszarów twarzy, tym bardziej, że nie jest ona zbyt obszerna.

twarz2

Co mówi o człowieku jego nos?

Ponieważ nos jest najwyższym punktem w krajobrazie twarzy, jego kształt oraz wzniesienie są ważnymi cechami, które zawsze należy wziąć pod uwagę, gdy analizujemy twarz danego człowieka.
Osobom o spłaszczonym nosie zazwyczaj brakuje energii. Ich partnerzy muszą mieć tego świadomość i byłoby dobrze, gdyby dawali im dodatkowe wsparcie oraz zachętę do różnego rodzaju działań, a nierzadko nawet może się to okazać niezbędne, by dana osoba podejmowała jakąkolwiek aktywność.
Osoby z nosem dominującym, tj. dużym, zadartym itp. cechuje zaś tendencja odwrotna, co może być niestety również wadą, ponieważ zbyt łatwo stają się one despotyczne i mogą być natarczywe.

 

Czytanie z czoła

Osoby o wypukłym czole poszukują w życiu złotego środka lub też dbają o swój rozwój duchowy. Pragną osiągnięcia doskonałości oraz harmonii, a także sprawiedliwości dla wszystkich i marzą, że kiedyś ich marzenia zostaną spełnione. Są nastawione bardzo filozoficznie. Charakteryzuje je też tendencja do udzielania poparcia osobom słabszym, zarówno w sensie praktycznym, jak i jeśli chodzi o dodawanie im emocjonalnej siły, służąc dobrą radą i psychologicznym wsparciem.

 

Broda a charakter człowieka

Broda reprezentuje naszą krzepkość. Jeśli jest słabo zaznaczona, sygnalizuje tendencję do problemów ze zdrowiem.
Osoby o wydatnej brodzie cieszą się dobrym zdrowiem i na pewno będą długo żyć.
Ludzie o wyraźnie spiczastej brodzie mają skłonność do dominowania nad innymi, przez co mogą być towarzysko bojkotowane. Starość zwykle spędzają w osamotnieniu, jako że inni ludzie nie są w stanie ich tolerować.

 

Oczy – zwierciadło duszy?

Duże, piękne i wilgotne oczy wskazują na bogactwo uczuć. Osoba, która je posiada, ma nadmiar energii. Jest to bardzo pozytywny rys charakteru, ale pod warunkiem, że jest w stanie kontrolować swoje emocje.
Człowiek o wielkich oczach może znaleźć spełnienie w twórczych zajęciach i powinien być przez wszystkich wspierany w podejmowaniu tego rodzaju aktywności.
Małe, przenikliwe i raczej suche oczy również wskazują na emocjonalne siły, a także na naturalną pewność siebie. Odnoszą zazwyczaj sukcesy, ponieważ są uczuciowo zaangażowane w swoją karierę, jak również mają silną świadomość celu.

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.