Jak odzyskać chłopaka?

Rozstania są często bolesne i niejednokrotnie nie potrafimy się z nimi pogodzić, zwłaszcza, gdy ich przyczyny wydają się nam niejasne, decyzję o nich podejmuje jedna ze stron, a druga cały czas jest bardzo zaangażowana.

Czy możliwe jest odzyskanie chłopaka po rozstaniu? W jaki sposób sprawić, aby wrócił? Postaramy się udzielić odpowiedzi na to pytanie w dzisiejszej poradzie.

smutna

Przeanalizuj swój związek

Na początek zastanów się, jak wyglądał wasz dotychczasowy związek i czy warto starać się o jego reaktywację. Może to, że się rozstaliście, tak naprawdę wyjdzie każdemu z was na dobre? Pomyśl o powodach rozstania – czy zawiniłaś Ty, czy to raczej Twój były zrobił coś, co przekreśliło wasze dotychczasowe relacje? Określ, czy jest szansa, iż żywi on do Ciebie jeszcze jakieś uczucia, czy raczej zaczął układać sobie życie bez Twojej osoby.

Ważne jest także to, kto zerwał – jeżeli to Ty skończyłaś związek i teraz nagle przejrzałaś na oczy, teoretycznie może być łatwiej – o ile oczywiście uczucia chłopaka nie wypaliły się albo nie skierowały się w inną stronę. Zresztą ciężko oczekiwać, że porzucony partner będzie na nas czekał w nieskończoność… Jeżeli to Twój były zerwał, może być trudniej – wszystko zależy od tego, jakie były powody rozstania. Jeśli zerwał, bo zraniłaś go swoim postępowaniem (zdrada, brak czasu na spotkania, fochy, nadmierna nieufność itp.), musisz przygotować się na to, że jego urażona męska duma nie od razu pozwoli mu na wybaczenie Ci i odbudowanie związku, ale istnieje taka możliwość. Jeżeli natomiast zerwał, bo wypaliły się jego uczucia, bo poznał kogoś innego itp., nie warto sobie zaprzątać nim głowy i walczyć o to, aby go odzyskać –  jesteś warta kogoś, kto Cię docenia, nie możesz też błagać, by ktoś był z Tobą na siłę – to upokarzające.

Porozmawiaj z byłym chłopakiem

Kolejnym etapem jest – po odpowiednim przeanalizowaniu związku i stwierdzeniu, że warto go ratować – rozmowa z byłym partnerem. Powinna ona być szczera, najlepiej w cztery oczy, nie powinnaś w czasie jej trwania płakać czy nadmiernie okazywać swoich emocji. Wyjaśnijcie sobie wszelkie nieporozumienia, zastanówcie się wspólnie, czy jest dla was szansa, czy jednak wolicie rozstać się i pójść swoimi drogami, a także, czy jesteście w stanie zmienić to, co było przyczyną waszego rozstania. Staraj się być miła, nawet jeżeli miałoby Ci to przyjść z trudem – gniew, złość, krzyk itp. mogą tylko pogorszyć Twoje szanse na odzyskanie byłego.

Daj wam czas

Często z taką rozmową z byłym partnerem warto poczekać kilka tygodni. Niech ochłonie, przemyśli wszystko, niech zatęskni za Tobą i uświadomi sobie, co stracił. Pomoże to także Tobie lepiej zapanować nad emocjami w czasie rozmowy. Nie narzucaj się więc mu, unikaj kontaktu, jednak jeżeli były pierwszy zaproponuje rozmowę czy spotkanie, nie odmawiaj. Ustal jednak, na co możesz sobie pozwolić na spotkaniu z nim – pamiętaj, do momentu, aż do siebie nie wrócicie, traktuj go jedynie jak kolegę i nie pozwól się wykorzystywać!

Oceń

2 komentarze

  1. alka2212 26 marca 2015
  2. gocha736 3 stycznia 2016

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.