Jak odzyskać archiwum GG?


Czasami zdarza się nam, że zapomnimy hasła do naszego komunikatora. Są także inne przypadki – na przykład, gdy ktoś włamie się na nasz numer GG, lub będzie zasypywał nas tonami niechcianych wiadomości z różnych numerów, czyli będzie po prostu naszym stalkerem.

Co wtedy najczęściej robimy? Nic prostszego – zakładamy sobie nowy numer GG, zapominając o starym.

Wówczas wystarczy tylko dobrym znajomym podać nowy numer oraz poinstruować ich o jego poufności i po kłopocie.

Niby dość proste, ale co wtedy począć z naszym archiwum rozmów? Przecież mogą tam być cenne dla nas rozmowy, zapisane informacje, adresy, numery telefonów, czy po prostu rozmowy z ukochaną osoba, do których uwielbiamy wracać w chwilach rozrzewnienia. Jest wtedy sposób na odzyskanie tych danych:

  • Ściągamy program GGundel – jest on dostępny całkowicie bezpłatnie i legalnie w Internecie. Można odnaleźć go na oficjalnej stronie gadu-gadu.pl, lub aby nie błądzić, wpisujemy w wyszukiwarkę „ggundel download” i tym sposobem powinniśmy odnaleźć sporo przekierowań do stron umożliwiających jego pobranie. Zrobimy to w kilka minut, postępując zgodnie z instrukcjami przy pobieraniu.
  • Wyłączamy całkowicie nasz komunikator GG, przez kliknięcie na „słoneczku” na pasku zadań prawym przyciskiem myszy i wybranie „zamknij”.
  • Uruchamiamy program Ggundel, odnajdując go tam, gdzie poleciliśmy mu się zapisać przy pobieraniu.
  • Po uruchomieniu program zapyta nas o umiejscowienie na naszym dysku pliku archives.dat
  • Zazwyczaj plik ten znajduje się w c:\Program Files\Gadu-Gadu\
  • Wskazujemy ten plik, klikając na niego, i reszta dzieje się automatycznie.

Po ponownym uruchomieniu komunikatora mamy dostęp do naszego archiwum rozmów z miejsca, w którym je pozostawiliśmy. Często taki sposób odzyskiwania archiwum rozmów może być przydatny gdy potrzebujemy pilnie skorzystać z archiwum Gadu-Gadu, do którego nie mamy dostępu, na przykład skasowaliśmy archiwum lub sam numer GG.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.