Jak odzyskać dziewczynę?

Rozstania z bliską osobą bywają bolesne i często nie potrafimy się z nimi pogodzić, zwłaszcza, gdy decyzję o nich podejmuje jedna ze stron, a druga cały czas jest bardzo zaangażowana.

chlopak2

Czy możliwe jest odzyskanie dziewczyny po rozstaniu? W jaki sposób sprawić, aby zechciała wrócić? Postaramy się udzielić odpowiedzi na to pytanie w dzisiejszej poradzie.

Dokonaj analizę waszego związku

Na początek przemyśl to, jak wyglądał wasz związek i czy naprawdę warto starać się o jego reaktywację. Może to, że się rozstaliście, tak naprawdę wyjdzie każdemu z was na dobre? Pomyśl o powodach rozstania – kto zawinił, w jakich okolicznościach się rozstaliście itp. Określ, czy jest szansa, iż Twoja była czuje jeszcze coś do Ciebie, czy raczej zaczęła układać sobie życie bez Twojej osoby.

Ważne jest także to, kto zerwał – jeżeli to Ty skończyłeś związek i teraz nagle przejrzałeś na oczy, teoretycznie może być łatwiej odzyskać dziewczynę – o ile oczywiście jej uczucia nie wypaliły się albo nie skierowały się w inną stronę. Zresztą ciężko oczekiwać, że odrzucona partnerka będzie wyczekiwała Twojego powrotu miesiącami.

Jeżeli to ona zerwała z Tobą, o powrót może być trudniej – wszystko zależy od tego, jakie były powody rozstania. Jeśli zostawiła Cię, bo zraniłeś ją swoim postępowaniem (zdrada, brak czasu na spotkania, nadmierna nieufność, nadużywanie alkoholu, flirtowanie na prawo i lewo itp.), musisz przygotować się na to, że jej urażona duma nie od razu pozwoli na wybaczenie Ci wszystkich przewinień i odbudowanie związku, ale istnieje taka możliwość. Jeżeli natomiast była dziewczyna zerwała z Tobą, bo wypaliły się jej uczucia, bo poznała kogoś innego itp., nie warto sobie zaprzątać nią głowy i walczyć o to, aby ją odzyskać –  bycie z kimś na siłę jest upokarzające, pamiętaj o tym!

Nie zapomnij o rozmowie z byłą dziewczyną

Kolejnym etapem jest – po odpowiednim przeanalizowaniu związku i stwierdzeniu, że warto go ratować – rozmowa z byłą dziewczyną. Rozmowa ta powinna być szczera, najlepiej w cztery oczy, najlepiej bez zbędnych emocji. Wyjaśnijcie sobie wszelkie nieporozumienia, zastanówcie się wspólnie, czy jest dla was szansa, czy jednak wolicie rozstać się i pójść swoimi drogami, a także, czy jesteście w stanie zmienić to, co było przyczyną waszego rozstania. Staraj się być opanowany, nawet jeżeli miałoby Ci to przyjść z trudem – gniew, złość, krzyk itp. mogą tylko pogorszyć Twoje szanse na odzyskanie byłej.

Czas najlepszym lekarzem

Często z taką rozmową z byłą dziewczyną warto poczekać, niejednokrotnie nawet kilka tygodni. Niech była ochłonie, przemyśli wszystko, niech zatęskni za Tobą i uświadomi sobie, co straciła. Pomoże to także Tobie lepiej zapanować nad emocjami w czasie rozmowy.

Nie narzucaj się więc byłej, unikaj kontaktu z nią, jednak jeżeli była pierwsza zaproponuje rozmowę czy spotkanie, nie odmawiaj. Ustal jednak, na co możesz sobie pozwolić na spotkaniu z nią – pamiętaj, do momentu, aż do siebie nie wrócicie, traktuj ją jedynie jak koleżankę i nie pozwól się wykorzystywać!

Oceń

One Response

  1. gocha736 3 stycznia 2016

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.