Jak wyczytać charakter człowieka z kształtu jego kości policzkowych?

Kości policzkowe, z natury jang, oferują silną energię rodzaju męskiego. Energia ta przyczynia się do determinacji, by sprawować kontrolę nas rzeczami i ludźmi. Wskazują one na stopień skuteczności, z jakimi prawdopodobnie dana osoba dąży do celu.

Kiedy przyglądamy się kościom policzkowym, powinniśmy wziąć pod uwagę guzek, jaki znajduje się na środku policzka, a także szczyt kości, który biegnie od tego punktu do poziomu górnego krańca ucha i zewnętrznego kącika oka. Guzki wskazują, w jaki sposób uzewnętrzniamy siłę naszego charakteru, szczyt kości natomiast reprezentuje przeszłe doświadczenia i nagromadzoną wiedzę, z której korzystamy, podejmując decyzje i działania.

Podsumowując, im silniej zaznaczone są nasze kości policzkowe, tym więcej wrodzonego autorytetu będzie mieć dana osoba. Rzuca się w oczy, że wielu dyrektorów dużych przedsiębiorstw przemysłowych ma wydatne kości policzkowe, jest to również często spotykana cecha przedstawicieli przemysłu rozrywkowego lub polityków. Przyciągają oni bowiem uwagę i budzą sympatię szerokich kręgów społecznych.

Tradycyjnie Chińczycy, twórcy sztuki czytania z twarzy, kojarzą określone typy kości policzkowych z poszczególnymi żywiołami – uważa się, że ludzie ognia, niespokojni i opierający się w działaniu na instynkcie (o twarzach w kształcie gruszki, zdominowanych przez Marsa), posiadają wyraźnie zaznaczone guzki kości policzkowych; ludzie drewna (o twarzach trójkątnych, którymi rządzi Jowisz) mają silnie zaznaczony szczyt kości policzkowej, lecz mniej zauważalne guzki, stąd mniej instynktownego autorytetu; ludzi ziemi (o kwadratowych twarzach, rządzeni przez Saturna) charakteryzują stosunkowo płaskie guzki i szczyty kości policzkowych. Są to osoby potrafiące kontrolować swoją chęć dominowania nad innymi; ludzie wody natomiast (o okrągłych twarzach, nad którymi władzę sprawuje Merkury), których kości policzkowe ukryte są pod warstwą ciała, mają skłonność do ukrywania silnej żądzy władzy. Ludzie złota (o pociągłych twarzach, rządzeni przez Wenus) mają dosyć wydatne guzki oraz szczyty kości policzkowych i wykazują szczególne zdolności mądrego korzystania z władzy.

Inna chińska tradycja mówi, że w partnerstwie – czy to w interesach, czy w sprawach uczuciowych – osoba o silniejszych i bardziej wydatnych kościach policzkowych będzie w naturalny sposób osobą dominującą. Wydatne guzki sugerują, że takie osoby często przejawiają dominację publicznie, ale nie w najbardziej taktowny sposób. Wydatne szczyty kości policzkowych zrównoważone przez guzki, które nie są szczególnie zauważalne, wskazują na osobę z cechami przywódczymi, ale bardziej taktowną i zwracającą uwagę na okoliczności.

Charakterystyka typów kości policzkowych i ich posiadaczy

policzki

Kości policzkowe płaskie – osoba bujająca w obłokach, niezdyscyplinowana, niezdecydowana.

Kości policzkowe wąskie – osoba samolubna, dominująca, uparta.

Kości policzkowe wysokie – osoba zarozumiała, godna zaufania, uparta.

Kości policzkowe silnie zarysowane – osoba autorytatywna, o tendencjach dyktatorskich.

Szersza charakterystyka

Kości policzkowe płaskie

Mężczyźni lub kobiety o płaskich kościach policzkowych mają skłonność do bujania w obłokach. Osoba taka może wzbudzić irytację w pracy, ponieważ wrodzony brak dyscypliny sprawia, że nie doprowadza do końca swoich działań. Ma ponadto zwyczaj zadręczania innych prośbami o pomoc i radę. Ludzie ci są mimo wszystko lubiani, gdyż mają dużo uroku osobistego. Jednak w przyjaźni mogą być czasem równie irytujący jak w pracy, bowiem rzeczą bardzo dla nich charakterystyczną jest niezdecydowanie.

„Co ma być, to będzie” – motto to zdaje się kierować ich życiem. Mogą być czarującymi pracodawcami, ale przedsiębiorstwo, którym zarządzają, w krótkim czasie przestaje przynosić zyski, toteż okres zatrudnienia na ogół nie trwa dłużej niż rok. Są oni ostatnimi ludźmi zdolnymi do sprawowania władzy twardą ręką. Nie mogą też znieść, gdy robią to inni. Wówczas po prostu się wycofują, niezależnie od tego, czy mają inną pracę, czy też nie. Osoby te charakteryzuje beztroska wobec pieniędzy, którą najlepiej obrazuje powiedzenie „Łatwo przyszło, łatwo poszło”. Podobna postawa sprawia, że są osobami hojnymi i cieszącymi się popularnością, ale ich konta bankowe nie wyglądają najlepiej. Są czarującymi partnerami i najmniej zazdrosnymi ludźmi na świecie.

 

Kości policzkowe wąskie
Osoby o wąskich kościach policzkowych są mniej czarujące. Te z nich, które mają tego typu kości policzkowe i guzki umiejscowione blisko nosa, a także widoczny szczyt kości policzkowej ułożonej pod ostrym kątem, mogą być jednostkami zarówno dominującymi, jak i egoistycznymi. Ponadto są często do tego stopnia uparte, że nawet wówczas, gdy nie mają racji, nieustępliwie obstają za zdyskredytowanym argumentem.

Przyjrzyjmy się uważnie umiejscowieniu wąskich kości policzkowych: im bliżej nosa się znajdują, tym większe prawdopodobieństwo, że osoba ta będzie bardziej samolubna (przestrzeń między guzkami a nosem wyjaśnia wiele kwestii). Jeżeli jednak robią one jedynie wrażenie wąskich, może się zdarzyć, że wąskie zostały pomylone z wysokimi kośćmi policzkowymi.

Osoby o wąskich kościach policzkowych stosunkowo często i bez wysiłku dochodzą do ważnych stanowisk. Ci, którzy powołują je na te stanowiska, biorą upór, jakim są obdarzone, za stanowczość, zaś zwyczaj dominowania nad innymi ludźmi – za zdolność do sprawowania władzy. Kiedy już raz zostaną mianowane na jakieś stanowisko, trzymają się go wytrwale, zaś zwolnienie ich jest rzeczą bardzo trudną. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie osoby nie będą zbyt sympatycznymi i romantycznymi partnerami, bardzo często brakuje im bowiem zrozumienia, które mogłoby sprawić, by chociaż od czasu do czasu uwzględniali uczucia swoich partnerów.

 

Kości policzkowe wysokie
Wysokie kości policzkowe , w których wydatne guzki są mocno osadzone na silnie zaznaczonych kościach szczytowych, wskazują na osobę godną zaufania i bezkompromisową. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że będzie ona zarozumiała, a także arogancka i uparta. W karierze zawodowej wysokie kości policzkowe mogą stanowić wielką zaletę, ale tylko pod warunkiem, że negatywne tendencje będą pozostawać pod kontrolą. Osoby o wysokich kościach policzkowych wykazują się dużymi zdolnościami w zarządzaniu i doskonale sprawdzają się w roli szefów działów. Z drugiej strony, chcą one często rządzić swoim życiem domowym w ten sam sposób, jak pracą, co może sprawić, że pojawią się wielkie konflikty z partnerem.

Wysokie kości policzkowe, w których guzki nie są podtrzymywane przez mocne szczyty tych kości, wróżą porażki, bo chociaż ich posiadacze obdarzeni są swoistym autorytetem, jak inne osoby o wysokich kościach policzkowych, nie potrafią go mimo wszystko właściwie wykorzystać – autorytet będzie nosić znamiona drażliwości, a ambicja – wydawać się jawnie samolubna. Ludzie ci nie zawodzą ani swoich kolegów, ani szefów, lecz bezustannie dręczą się brakiem awansu i w rezultacie nie czują się usatysfakcjonowani.

 

Kości policzkowe silnie zarysowane
Tego typu kości policzkowe mogą się wydawać, gdy chodzi o powierzchowność danej osoby, niemal idealne. Mają one ładnie zaznaczone guzki, podtrzymywane przez mocne szczyty kości policzkowych. Jest jednak więcej niż prawdopodobne, że osoba o takich kościach ma skłonności autorytarne, tendencję do manipulacji i zapędy dyktatorskie. Mocno zarysowana szczęka i broda, podkreślające wydatność kości policzkowych, mogą sprawić, że osoby te staną się absolutnie nie do zniesienia. Jeżeli szczęka i broda są łagodniej zarysowane, istnieje pewna nadzieja, że jednostki nimi obdarzone będą miały wygląd pełen uroku i powabu, ale na szczęście zabraknie im siły i charakteru, by wykorzystać ten czar w celu panowania nad innymi ludźmi.

Osobom takim bardzo trudno zbudować trwały związek, chyba że partner zgodzi się na odgrywanie podrzędnej roli. Należy jednak przyznać, że człowiek o silnie zarysowanych kościach policzkowych ma cechy, które predysponują go, by został wielkim potentatem przemysłowym lub politykiem, gdyż w tego rodzaju karierze opisywane cechy są niewątpliwie przydatne.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.