Jak wyczytać charakter człowieka z kształtu jego kości szczękowej?

Kość szczękowa według wierzeń starożytnych Chińczyków reprezentuje męską energię jang, która podtrzymuje wiarę w siebie określonej jednostki lub świadczy o jej braku. Nie można mylić kości szczękowej z podbródkiem – znajduje się ona po obu jego stronach. Należy zatem bacznie przyjrzeć się krańcom kości, znajdującym się bezpośrednio pod uszami. Kość szczękowa nie powinna być szczególnie uwydatniona, w przeciwnym razie może naruszyć ogólną równowagę twarzy. Zazwyczaj jednak kość szczękowa wydaje się na tyle okazała, że jej kształt natychmiast rzuca się w oczy.

W miarę starzenia się, gdy skóra zaczyna się kurczyć, podstawowa struktura kości twarzy staje się coraz bardziej widoczna. Zgodnie z założeniami sztuki czytania z twarzy jest to zjawisko nieuchronne, ponieważ –  z upływem lat – nabyta przez nas wiedza o ludziach ukazuje, jak bardzo jesteśmy zdeterminowani, jakie wydajemy sądy, czy jesteśmy ambitni i ile mamy wiary w siebie. Wszystkie te cechy znajdują odzwierciedlenie w naszym wyglądzie,  a także w charakterze i zachowaniu. Uważna analiza rysów twarzy w młodości może jednak dostarczyć pożytecznych wskazówek, odsłaniając zwłaszcza pewne cechy charakteru. Niekiedy pobudza to naszą wiarę w siebie, jeśli rysy twarzy sugerują zalety, których posiadania nie jesteśmy zbyt pewni.

Kość szczękowa wydaje się wyjątkiem od reguły na tle innych rysów twarzy, może bowiem wraz z wiekiem subtelnie zmieniać swoje oddziaływanie, w miarę jak szczęka słabnie lub staje się bardziej uwydatniona. Istnieje często bezpośrednia współzależność między tym procesem a zmienionymi okolicznościami, kiedy na przykład dana osoba odchodzi na emeryturę i traci ambicje lub – przeciwnie – staje się coraz bardziej zdeterminowana, by zaznaczyć swoje istnienie, zanim będzie zmuszona zakończyć karierę zawodową.

Charakterystyka typów kształtów kości szczękowej i ich posiadaczy

szczeka

Szczęka idealna – brak charakterystyki posiadacza.

Szczęka zaokrąglona – osoba pewna, zrównoważona, mało ambitna.

Szczęka w kształcie klina – osoba niezadowolona, próżna, zadowolona z siebie.

Szczęka wąska – osoba pozbawiona sił, niepewna siebie, wątła.

Szczęka szeroka – osoba przedsiębiorcza, skuteczna, nieugięta.

Szczęka szeroka, kwadratowa – osoba uparta, egocentryczna, osamotniona.

 

Szersza charakterystyka

Szczęka idealna

Tego typu szczęka ma zwykle mniej więcej rozmiar odpowiadający szerokości czoła. Jej kości nie są zbyt wydatne, chociaż dostatecznie kwadratowe na końcach, by nadać obdarzonej nią osobie wygląd świadczący o pewności siebie.

 

Szczęka zaokrąglona
Szczęka tego typu wydaje się niemal pozbawiona krawędzi. Biegnie łagodnym łukiem od miejsca znajdującego się pod uszami do podbródka. Wskazuje na osobę zrównoważoną pod względem psychicznym, która ma zdecydowane zdanie na temat swoich zdolności. Jest mało prawdopodobne, że będzie ona bardzo ambitna, ale na ogół wierzy, że zdoła przeżyć, a nawet rozwinąć się w każdych okolicznościach. Czuje się zupełnie niezagrożona przez innych ludzi. Analizy szczęki należy dokonać w kontekście pozostałych rysów twarzy. Zaokrąglona szczęka w okrągłej twarzy sugeruje bardziej zrównoważony charakter niż okrągła szczęka w kościstej twarzy.

 

Szczęka w kształcie klina
Szczęka w kształcie klina – która wydaje się zwężać w kierunku podbródka i nie ma rzucających się w oczy krawędzi – zazwyczaj idzie w parze z atrakcyjnym wyglądem. Często wzbudza zachwyt, co może okazać się zwodnicze, ponieważ osoba o tego typu szczęce ma sporą szansę stać się zarozumiała i nadmiernie zadowolona z siebie. W rezultacie owocuje to brakiem satysfakcji z życia, gdyż rzadko udaje jej się osiągnąć wysokie stanowisko, na które – jak sądzi – zasługuje. Jeżeli nawet tak się stanie, uważa je za swoje prawo, a nie wyraz uznania. Podobna sytuacja może tylko pogłębić nieracjonalne poczucie rozgoryczenia.

 

Szczęka wąska
Wąska szczęka jest w istocie krańcowo wyprofilowaną szczęką w kształcie klina, stając się niemal jej karykaturą. Występuje zazwyczaj wraz z wąskim podbródkiem, co podkreśla zarówno kształt, jak i związane z tym cechy charakteru. W rezultacie wyłania się obraz osoby z bardzo silnie zaakcentowanymi słabościami szczęki w kształcie klina. Oprócz tych wad, osoba taka jest bardzo niepewna siebie, charakteryzuje ją też absolutna niemoc działania. Nie potrafi zmobilizować sił swego umysłu, by przezwyciężyć to, co wygląda na całkowity brak ambicji.

 

Szczęka szeroka
Szeroka szczęka stanowi karykaturę stanowczej szczęki. Jej krańce, wyraźnie zarysowane i szeroko osadzone, wydają się znajdować niemal bezpośrednio poniżej płatków uszu. Ludzie o tego typu szczęce są przedsiębiorczy, skuteczni i nieustępliwi. Ich decyzje nabierają mocy rozstrzygnięć ostatecznych, zanim jeszcze zostaną wypowiedziane. Niekiedy osoby takie są całkowicie pozbawione zdolności rozumienia słabości innych ludzi (same zaś oczywiście nie mają żadnych słabości). Niemal z pewnością dojdą do stanowisk, które dadzą im władzę, ale mogą też jej łatwo nadużywać.

 

Szczęka szeroka, kwadratowa
Osoba o szerokiej, kwadratowej szczęce będzie tak stanowcza, jak sugeruje jej wygląd. U ludzi tych bardzo często zdecydowanie zmienia się w upór, zaś osiągnięciami potrafią się do tego stopnia chełpić i uporczywie je manifestować, że bywają posądzane o egocentryzm. Osoby o tym typie szczęki czują się niekiedy izolowane ze względu na zbytnie podkreślanie swoich zalet. Nadmierna pewność siebie prowadzi do sytuacji, gdy zaakceptowanie jakiejkolwiek rady, nawet najbardziej przyjaznej, staje się dla nich niemożliwe.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.