Jak odczytać charakter człowieka z kształtu jego podbródka?

Podbródek, stanowiąc najniższą partię twarzy, odzwierciedla naszą energię, wytrwałość oraz sposób, w jaki potrafimy zachować te cechy w trakcie naszego życia, szczególnie po przekroczeniu 60. i 70. roku życia, które to lata szczególnie reprezentuje. Niemniej jednak podbródek wskazuje nie tylko na wigor fizyczny. Równie ważne są także inne aspekty. Przyglądając się podbródkowi, możemy wywnioskować, jak silna jest nasza równowaga psychiczna, determinacja i wolna, by cieszyć się życiem. Dzięki rozpoznaniu typu naszego podbródka dowiemy się, jak pracujemy i czy praca przynosi nam satysfakcję. Upewnimy się również, na ile jesteśmy stanowczy oraz pewni siebie, a także, czy cieszy nas towarzystwo innych ludzi i w jaki sposób mogą się układać nasze stosunki z dziećmi i wnukami. Wytrwałość, którą wykazujemy, by nie tracić kontaktu z naszą młodością, jest w tym względzie decydująca. Oczywiście, jeżeli cieszymy się dużą żywotnością i mamy zapał do życia, istnieje większe prawdopodobieństwo, że pozostaniemy „młodzi”, zachowując dzięki temu znacznie lepszy kontakt z młodszą generacją.

Pomimo faktu, że podbródek leży w dolnej strefie i wywiera bardzo duży wpływ na późniejsze lata naszego życia, stanowi on doskonałą wskazówkę w kwestii naszego stosunku do pracy w ciągu całego życia, ponieważ odzwierciedla cechującą nas wytrwałość. Osobę nieśmiałą, której brakuje zdecydowania i silnej woli, czeka w rezultacie stagnacja fizyczna oraz niebezpieczeństwo przedwczesnego zestarzenia się. Ktoś, kto żyje każdego dnia pełnią życia, czerpiąc z niego pełnymi garściami, pozostanie zdrowy – tego typu jednostka nie będzie miała czasu na złe samopoczucie.
U zrównoważonej jednostki podbródek powinien harmonizować z resztą twarzy i nie dominować jej. Jeżeli określony rys twarzy jest nieproporcjonalny, wówczas cechy, na które wskazuje, również będą nieproporcjonalne pod względem ich wpływu na osobowość. Jest zatem prawdopodobne, że w osobowości zaistnieje wówczas pewna nierównowaga.

To uogólnienie jest szczególnie trafne jeżeli chodzi o podbródek, ponieważ siły, które ta część twarzy reprezentuje, są do tego stopnia nakierowane na jang, bardzo męskie, a nawet agresywne, że mogą łatwo sprawić, iż ktoś stanie się nazbyt apodyktyczny i napastliwy lub też przeciwnie, nadmiernie łagodny i skłonny do wycofywania się z podjętych zamierzeń. W każdym indywidualnym przypadku należy dokonywać interpretacji bardzo ostrożnie. Jeżeli tego typu nierównowaga wydaje się możliwa, próbujmy przyjrzeć się innym rysom twarzy. Takie podejście ułatwi lepszą analizę osobowości człowieka.

 

Charakterystyka typów kształtów podbródka i ich posiadaczy

podbrodek

Podbródek idealny – brak charakterystyki posiadacza.

Podbródek podzielony – osoba młoda duchem, żądna przygód, naturalna.

Podbródek wystający – osoba lubiąca walkę, agresywna, antagonistyczna.

Podbródek cofnięty – osoba szczera, ospała.

Podbródek owalny – osoba ruchliwa, drażliwa, zmienna.

Podbródek okrągły – osoba dyplomatyczna, mało ambitna.

Podbródek spiczasty – osoba niezdecydowana, słaba, łatwowierna.

Podbródek długi, spiczasty – osoba apodyktyczna, skryta.

Podbródek kwadratowy – osoba agresywna, uparta.

 

Szersza charakterystyka

Podbródek idealny
Podbródek idealny jest dobrze ukształtowany i raczej prosty w swej dolnej części. Pozostaje również w doskonałej proporcji do reszty twarzy. Jednostka taka obdarzona jest dużym zasobem energii, każdego dnia żyje pełnią życia. Umie rozsądnie podzielić dzień na pracę i czas wolny. Z wielkim entuzjazmem podejmuje też energiczną aktywność fizyczną. Osoba o idealnym podbródku nie potrzebuje w tym względzie żadnych rad. Potrafi doskonale panować nad fizycznymi aspektami swojego życia. Ponadto, pozytywna postawa i optymistyczny wygląd będą jej towarzyszyć do późnej starości.

 

Podbródek podzielony
Osoby z takim podbródkiem są ludźmi śmiałymi i nie unikają ryzyka. Kochają wyzwania i zawsze czują się młode duchem. Podobny stan ducha i ciała zachowują również w podeszłym wieku. Są często nieco dziecinne, a przynajmniej naiwne i ponieważ brakuje im psychicznej dojrzałości, mają niewinne spojrzenie na życie. niemniej, ich wielkim atutem jest zdolność utożsamiania się ze znacznie młodszym pokoleniem. Są także wspaniałymi rodzicami i dziadkami.

 

Podbródek wystający
Cechy charakterystyczne osób z takim podbródkiem są niestety często niezbyt pozytywne. Jednostki te mogą wykazywać tendencję do przyjmowania postawy awanturniczej i wojowniczej. Należy podjąć wszelkie wysiłki, by wykorzystać tę potężną siłę energetyczną pozytywnie, poprzez asertywną i progresywną postawę, na przykład w biznesie, oraz poprzez zainteresowanie karierą. Ludzie o wystającym podbródku powinni również opanować typową dla nich skłonność do agresji i wytwarzania chaosu, zarówno w rodzinie, jak i w życiu zawodowym.

 

Podbródek cofnięty
Wskazuje na osobę, która ma niewielkie aspiracje, by w swoim życiu osiągnąć sukces. Ludziom takim często brakuje energii. Dlatego też zadowalają się tym, co przynosi im życie. Mogą łatwo oderwać się od rzeczywistego świata. Niekiedy wykazują bierną postawę. Są ponadto miłe oraz obdarzają miłością swe dzieci i wnuki.

 

Podbródek owalny
Osoby z takim podbródkiem powinny w przemyślany sposób kierować swoim życiem, jeżeli nie chcą ulegać fatalnym, dręczącym je niepokojom. Jednostki takie wykazują tendencję do bardzo zmiennych nastrojów. W rezultacie odczuwają niezadowolenie ze swego losu, niekiedy martwiąc się niepotrzebnie. Kobiety o owalnej twarzy często bardzo pragną mieć dzieci, ale brak zdolności do relaksowania się może im uniemożliwić zajście w ciążę. Szczególnie ważne jest wypracowanie wewnętrznego spokoju i osiągnięcie psychicznej pełni.

 

Podbródek okrągły
Osoby o okrągłym podbródku wykazują się zdolnościami dyplomatycznymi i wywierają miły, uspokajający wpływ na innych ludzi. Są wśród nich jednostki nieambitne. Gorzej, jeśli w dodatku charakteryzuje je postawa fatalistyczna. Powinny rozwijać w sobie chęć do podejmowania energicznych działań.

 

Podbródek spiczasty
Ludziom o spiczastym podbródku wiele problemów przysparza podejmowanie zarówno decyzji, jak i stanowczych działań, a także panowanie nad biegiem różnych spraw. Są bardzo łatwowierni, a w młodości uciekają niekiedy od codzienności życia i obowiązków. Uzależniają się wówczas od nałogu palenia i narkotyków, szczególnie kiedy zachęci ich do tego towarzystwo. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że osłabiona żywotność przeszkodzi im w zachowaniu zdrowia i sprawności fizycznej w podeszłym wieku.

 

Podbródek długi, spiczasty
Osoby z takim podbródkiem bywają niezwykle apodyktyczne, ale cecha ta sprzyja zdolnościom organizacyjnym. Rozwijając poczucie taktu, nauczy się zamieniać negatywną energię na pozytywną siłę. Są niekiedy podstępni i lubią rozsiewać złośliwe plotki, co przynosi opłakane rezultaty. Jest to przypadek, gdy należy wziąć pod uwagę inne fragmenty twarzy, aby znaleźć bardziej pozytywne cechy, a równocześnie przeciwstawić się tym potencjalnie negatywnym.

 

Podbródek kwadratowy
Osoby z takim podbródkiem są bardzo uparte. Jeżeli jednak rozwiną w sobie bardziej elastyczną i mniej agresywną postawę, cecha ta może zostać złagodzona. Może wtedy osiągnąć w życiu duże sukcesy. Jeżeli w innych fragmentach twarzy dostrzegamy przeciwstawne cechy, mamy wówczas do czynienia z osobą, która jest wytrwała, wie, jaki obrać w życiu kierunek i dysponuje dużymi zasobami energii. Jest w niej jednak pewna szorstkość i swoisty brak ogłady. Ludzie o tego rodzaju podbródku mogą łączyć nieokrzesane zachowanie z delikatnym i osiągać zamierzone cele.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.