Jak wyczytać charakter człowieka z jego zmarszczek mimicznych?

Fa ling, zmarszczki, które biegną po obu stronach nosa oraz w dół, poza kąciki ust, mają związek z naszą postawą wobec życia i – zgodnie z starochińską sztuką czytania z twarzy – z długowiecznością.

Starożytni Chińczycy uważali, że tak zwane zmarszczki mimiczne, a szczególnie te, które biegną po obu stronach nosa i w dół od kącików ust, wskazują z niezawodną dokładnością na fakt, czy będziemy cieszyć się długim, czy krótkim życiem.

Zmarszczki te są zazwyczaj ukształtowane przez ruch mięśni po obu stronach ust i, w dużym stopniu, przez sposób, w jaki się śmiejemy. Jest zatem jasne, że przyglądając się im, możemy odkryć postawę jednostki wobec życia. Osoby, które często się śmieją bądź uśmiechają, z pewnością różnią się temperamentem od tych, które tego nie robią, chociaż zawsze należy pamiętać, iż zmarszczki mimiczne mogą być zmarszczkami „drwiny”. Współcześni chińscy specjaliści czytania z twarzy zgadzają się, że oprócz długowieczności, zmarszczki te mogą do pewnego stopnia wskazywać na wpływ, jaki wywieramy na innych ludzi i kształtują nasz wizerunek w społeczeństwie.

Zmarszczki mimiczne zaczynają pojawiać się w wieku młodzieńczym. Stają się natomiast bardziej widoczne w wieku dojrzałym. Dopiero gdy mamy lat 40, stają się bardzo wyraźne. Chińczycy twierdzą, że pojawiają się one także u znacznie młodszych ludzi odnoszących szczególne sukcesy w biznesie, być może ze względu na problemy, których przysparza im praca.

Tradycyjnie, zmarszczki mimiczne były zawsze związane ze zdrowiem, szczególnie zdrowym życiem seksualnym (lokują się one wokół nosa i ust – symboli męskich i kobiecych). Chińczycy zaczynają obecnie przywiązywać do tego coraz większą wagę, chociaż nadal nie odstępują od fatalistycznej sugestii, jakoby zmarszczki te wskazywały na prawdopodobieństwo długiego lub krótkiego życia.

mimika

Idealne zmarszczki mimiczne

Idealne zmarszczki mimiczne powinny być długie i łukowate, biegnące od nozdrzy w dół niemal do krańca brody – jak sugeruje chińska tradycja. Inaczej sprawa ma się na Zachodzie, gdyż zmarszczki te kończą się zazwyczaj niezbyt daleko, tuż pod kącikami ust. Zmarszczki te pojawiają się na skutek ciepłego, płynącego z głębi serca uśmiechu i świadczą nie tylko o zrównoważonej, otwartej postawie wobec życia, ale także o serdecznym i przyjaznym nastawieniu do innych ludzi. Przede wszystkim zaś sugerują zdrowe i harmonijne życie, zarówno w aspekcie fizycznym, jak i psychicznym, a także ponętną zmysłowość, która – co mało prawdopodobne – może zostać zakłócona przez zbyt duże zaangażowanie w fizyczną stronę seksu. Życie przynajmniej średniej długości jest możliwe.

Zmarszczki mimiczne zwrócone na zewnątrz

Zostają one ukształtowane przez szczery uśmiech. Osoba z takimi zmarszczkami nie przegapi niczego, gdyż cechuje ją wnikliwość i spostrzegawczość. Potrafi błyskawicznie oceniać innych, a w jej działaniach pojawia się element kalkulacji. Jeżeli inne rysy sugerują silny pociąg seksualny, mamy do czynienia z archetypowym uwodzicielem obu płci. może oczekiwać długowieczności, jeżeli nie żyje zbyt intensywnie.

 

Zmarszczki mimiczne skierowane do wewnątrz

Zmarszczki mimiczne skierowane do wewnątrz w kierunku kącików ust cechują osobę, której dużo czasu zajęło pogodzenie się z własną osobowością. Wiek i doświadczenie przyniosą jej samopoznanie i poczucie równowagi, ale lekcje, jakie otrzymała, sprawiły jej prawdopodobnie wiele bólu, szczególnie w miłości. Wraz z samopoznaniem przyjdzie dużo miłości własnej. Nie chodzi tu o próżność, ale prawdziwą troskę o własne zdrowie i dobre samopoczucie. Jeżeli zostanie to odpowiednio wykorzystane i wyrażone, powinno przezwyciężyć skłonność do fizycznej słabości, spowodowanej lekceważeniem zdrowia we wcześniejszych latach życia.

 

Długie, zwrócone do wewnątrz zmarszczki mimiczne

Osoby o zmarszczkach mimicznych, które są długie, ale mają tendencję do zwracania się do wewnątrz pod ustami, mogą wydawać się zimne. Cechuje je wrodzona ambicja, ich myśli zaś będą raczej skoncentrowane na kolejnym osiągnięciu niż na otaczających ich ludziach. Zaniedbując życie prywatne, mogą być samotne, chociaż sukces w karierze potraktują jako wystarczającą nagrodę. Mają zazwyczaj duże, chociaż specyficzne poczucie humoru. Główną przeszkodą na drodze do długiego życia jest dla nich ciągłe i wyczerpujące siły przepracowanie.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.