Jak wyczytać charakter człowieka z jego ciała?

Starożytni Chińczycy, którzy stworzyli sztukę czytania z twarz, zajmowali się również całym ciałem. Podzielili oni ciało na Trzy Strefy: górną (od szyi do pępka), środkową (od pępka do kolan) oraz dolną (od kolan do stóp). Nie należy się oczywiście spodziewać, że strefy te będą miały tę samą długość, ale powinny pozostawać względem siebie w odpowiednich proporcjach. Zgodnie z tradycją, osoby o nieproporcjonalnie długiej górnej części ciała czeka wygodne i przyjemne życie. Gdy długa jest również druga strefa, wskazuje to na życie wypełnione krzątaniną.
Długa szyja jest uważana za pomyślny znak. Gruba oznacza słabe zdrowie, natomiast wykrzywiona – niegodziwość. Kwadratowe ramiona uznaje się za najlepsze. Pochyłe, szczupłe ramiona świadczą o słabości charakteru oraz zwiastują biedę w podeszłym wieku. Lewe ramię nieco wyższe niż prawe wskazuje na bogactwo. Szerokie, grube ramiona oznaczają stanowczość charakteru i determinację.

cialo

Kobiety o dużych, jędrnych piersiach będą mieć wielu kochanków i liczne potomstwo. Duże piersi, których waga deformuje ich kształt, zapowiadają płodność, ale niezbyt szczęśliwe życie seksualne. Kobiety o małych piersiach są uważane za rozwiązłe. Mężczyźni z otłuszczonymi piersiami, bez muskulatury, przypominającymi piersi kobiece, będą przypuszczalnie leniwi, pozbawieni inicjatywy i energii, ci zaś, których piersi są płaskie, z widocznymi wyraźnie pod skórą kośćmi, cieszyć się mogą mianem wspaniałych kochanków, ale nie będą się wyróżniać szczególną płodnością. Im ciemniejsze są sutki, tym bardziej aktywne i bogate w nowe doświadczenia może być życie seksualne u przedstawicieli obojga płci.

Długie ręce są bardziej pożądane niż krótkie – długie przedramiona wskazują na sympatię i życzliwość, krótkie – na egoizm.

Przekonanie Chińczyków, że talia powinna być „pełna”, może odzwierciedlać postawę wywodzącą się z czasów, kiedy cienka kibić świadczyła o niedożywieniu i nędzy. Wygięta talia (taka, która wydaje się utrzymywać w skośnym nachyleniu) wróży zmysłowy charakter.

Tradycyjne chińskie powiedzenie mówi” „Spójrz najpierw w oczy, później na pośladki”. Uważano bowiem, że kształt pośladków w dużej mierze określa charakter człowieka, chociaż fakt, że kobiety o pulchnych pośladkach były uznawane za najbardziej szczęśliwe, może odzwierciedlać przekonania przejęte z dawnych czasów, podobnie zresztą jak przeświadczenie, że pulchne uda zwiastują bogactwo. Nadal jeszcze się uważa, że pulchne kobiece pośladki wskazują na zmysłowość i zapowiadają pomyślność. Męskie pośladki natomiast powinny być stosunkowo małe i jędrne, jeżeli obdarzona nimi osoba ma cieszyć się zdrowym, długim życiem i przyciągać płeć przeciwną.
Głęboko osadzony pępek uznawany jest za niezwykle szczęśliwy. Pępek z wystającym guzkiem wskazuje na słaby charakter.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.