Jak przestać oglądać telewizję?

Jak przestać oglądać telewizję?

Uważasz, że telewizor Cię zniewala, nie wiesz jednak, co zrobić, aby zmienić ten stan i przestać czasami bezmyślnie patrzeć się w jego ekran? Czas zacząć działać, najlepiej jak najszybciej. Nie zawsze jest to łatwe, czasami lepiej zacząć od metody małych kroczków niż radykalnego zrywania z telewizją, gdyż jeżeli do tej pory oglądaliśmy sporo programów, seriali itp., nagle nie będziemy mogli zorganizować sobie czasu bez tych rozrywek.

W jaki więc sposób przestać oglądać telewizję? Zapraszamy do lektury!

Wskazówki, jak przestać oglądać telewizję

Jeżeli planujesz wyzwolić się spod zgubnego wpływu telewizji, ogranicz ilość programów, które oglądasz – nie zaczynaj oglądać żadnych nowych seriali, zastanów się także, które z oglądanych przez Ciebie produkcji tak naprawdę Cię nie interesują, a oglądasz je jedynie po to, aby „zabić czas” – i zrezygnuj z ich oglądania.

Wprowadź dzienny limit oglądania telewizji. Zacznij np. od 2-3 godzin dziennie i np. co tydzień ograniczaj czas spędzany przed TV o pół godziny. Dzięki temu będziesz bardziej zmotywowany do tego, aby wybierać programy naprawdę wartościowe (o ile takie jeszcze znajdują się w ramówce).

Znajdź alternatywny sposób spędzania czasu – zastąp oglądanie telewizji np. wychodzeniem na basen czy siłownię, zacznij biegać, spotykać się ze znajomymi itp. – możliwości jest naprawdę wiele, na pewno znajdziesz coś, co stanie się Twoją pasją i będzie o wiele bardziej fascynujące i ciekawe.

Wypowiedz umowę o użytkowanie telewizji satelitarnej czy kablowej. Drastycznie zmniejszy się wówczas ilość dostępnych stacji telewizyjnych, w związku z czym zasiadając przed TV, będziesz mieć o wiele mniejszy wybór seriali, filmów czy programów rozrywkowych. Możesz to zrobić jednak jedynie w porozumieniu z domownikami – w innym wypadku musisz się liczyć z możliwością prawdziwej wojny domowej :).

Jeżeli chcesz działać naprawdę radykalnie – pozbądź się po prostu telewizora. Najlepiej go sprzedaj, oddając komuś ze znajomych, sprawisz, że teraz to on narażony będzie na zgubny wpływ telewizji – a przecież nie o to chodzi!

Powodzenia!

 

5/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.