Jak wyczytać charakter człowieka z jego włosów?

Starożytni Chińczycy uważali, że podobnie jak zęby są związane z kośćmi, włosy łączą się z krwią i jej stanem, nie mogą być więc zbyt grube, powinny mieć zdrowy kolor i naturalny połysk. Szorstkie, łamliwe włosy są złym znakiem, wskazują nie tylko na możliwość pojawienia się problemów z osobowością, ale także na trudności w stosunkach z innymi ludźmi.

Włosy, które stają się coraz rzadsze, stanowią raczej dobry symptom – w dawnych czasach uważano, że świadczą o szlachetności charakteru. W przeciwieństwie do tego grube, gęste włosy mogą być sygnałem, że dana osoba ma pewne problemy psychiczne. Całkowita łysina, według Chińczyków, niezmiennie wskazuje na głupotę, zaś mężczyźni, którzy tracą włosy zbyt wcześnie, mogą napotkać trudności w zostaniu ojcami rodziny. Włosy utrzymujące swój kolor do późnej starości są oznaką długowieczności, zaś osoba, która wydaje się w ogóle nie tracić włosów, będzie pracować do końca życia. Ludzie otyli nie powinni mieć rzadkich włosów, natomiast osoby szczupłe nie mogą mieć ich zbyt wiele – w obu przypadkach zapowiada to nieszczęścia.

wlosy

Struktura włosów też jest ważna

Bardzo proste włosy są oznaką próżności, podczas gdy włosy kręcone sugerują wielką radość życia. Bardzo kręcone włosy świadczą o wszelkiego rodzaju ekstrawaganckich skłonnościach danej osoby. Zgodnie z teorią czytania z rysów twarzy grube, mocne włosy mogą odzwierciedlać silną, nawet wojowniczą osobowość. Generalnie – im piękniejsze włosy, tym bardziej wrażliwa jednostka.

Włosy na ciele

Chińscy specjaliści od czytania rysów twarzy badali włosy na ciele podobnie jak włosy na głowie. Oczywiste jest, że istnieją różnice fizyczne między mieszkańcami Wschodu i Zachodu i tak może być w tym przypadku. Tradycyjnie ciało całkowicie pozbawione włosów stanowi oznakę zdeprawowania. Nogi mężczyzny powinny być owłosione od kostki do uda (jest to oznaka pomyślności). Nieznaczna liczba włosów na piersiach i wokół pępka wskazuje na możliwość, że dzieci tej osoby będą szczególnie kochające i szczęśliwe. Zazwyczaj włosy na plecach przynoszą nieszczęście, włosy na pośladkach świadczą natomiast o gburowatym usposobieniu.

broda

Broda u mężczyzn

Istnieją pewne trudności w interpretowaniu znaczenia powszechnie przypisywanego brodzie w Chinach, gdyż w sferze tradycji kulturowej różni się ono znacznie od europejskiego. Inny jest również rodzaj zarostu – długa i dosyć rzadka broda Chińczyka jest nietypowa dla przeciętnego mężczyzny z Zachodu, niemniej jednak przy interpretacji mogą zostać zastosowane niektóre z tradycyjnych chińskich zasad. I tak na przykład, chińscy specjaliści od czytania z rysów twarzy definiują 3 strefy brody: xu to włosy, które rosną wzdłuż górnej wargi, innymi słowy, wąsy; mianem ran określa się włosy porastające samą brodę; hu to włosy wyrastające, począwszy od szczęki, do miejsca pod uszami, gdzie często spotykają się z włosami z głowy (znanymi jako bin). Specjalistów interesuje proporcjonalne pojawianie się włosów w każdej z tych stref. Obserwatorowi trudno jest osądzić kształt brody, ponieważ jest ona niemal zawsze starannie przystrzyżona. Włosy, które nie potrzebują częstego przycinania i nie porastają bujnie policzków czy też nie sięgają zbyt daleko wzdłuż szyi, świadczą o zdyscyplinowanym i uporządkowanym umyśle. Włosy ze wszystkich tych stref muszą do siebie pasować. Żadna z nich nie powinna mieć delikatniejszych lub bardziej szorstkich włosów. Jedwabiste wąsy xu kontrastujące nieco z sztywnymi ran zdradzają napięcie, zazwyczaj w kontaktach seksualnych. Włosy xu, które rosną we wgłębieniu górnej wargi, stanowią oznakę seksualnej witalności i entuzjazmu. Xu natomiast, cienkie i rzadkie, nie obiecują w tym względzie zbyt wiele. Struktura włosów xu i bin również nie powinna ze sobą kontrastować. Jeżeli tak się dzieje, wróży to pojawienie się napięć, tym razem w życiu społecznym danej jednostki.
Warto przyjrzeć się kondycji brody. Jeżeli włosy stają się suche, a na skórze rozwinie się egzema lub pojawią się krosty, oznacza to początek poważnych problemów ze zdrowiem. Broda gładka, o intensywnym kolorze, wskazuje na dobre zdrowie i pomyślność.

Chociaż jest rzeczą ogólnie wiadomą, że włosy brody są bardziej szorstkie niż włosy na głowie, nie powinny być jednak zbyt sztywne lub sterczące. Mężczyzn o szczególnie twardej brodzie cechuje pełna niepokoju i niepewności postawa wobec świata oraz trudności w porozumiewaniu się z przyjaciółmi i sąsiadami.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.