Jak wyczytać charakter człowieka z jego włosów?

Starożytni Chińczycy uważali, że podobnie jak zęby są związane z kośćmi, włosy łączą się z krwią i jej stanem, nie mogą być więc zbyt grube, powinny mieć zdrowy kolor i naturalny połysk. Szorstkie, łamliwe włosy są złym znakiem, wskazują nie tylko na możliwość pojawienia się problemów z osobowością, ale także na trudności w stosunkach z innymi ludźmi.

Włosy, które stają się coraz rzadsze, stanowią raczej dobry symptom – w dawnych czasach uważano, że świadczą o szlachetności charakteru. W przeciwieństwie do tego grube, gęste włosy mogą być sygnałem, że dana osoba ma pewne problemy psychiczne. Całkowita łysina, według Chińczyków, niezmiennie wskazuje na głupotę, zaś mężczyźni, którzy tracą włosy zbyt wcześnie, mogą napotkać trudności w zostaniu ojcami rodziny. Włosy utrzymujące swój kolor do późnej starości są oznaką długowieczności, zaś osoba, która wydaje się w ogóle nie tracić włosów, będzie pracować do końca życia. Ludzie otyli nie powinni mieć rzadkich włosów, natomiast osoby szczupłe nie mogą mieć ich zbyt wiele – w obu przypadkach zapowiada to nieszczęścia.

wlosy

Struktura włosów też jest ważna

Bardzo proste włosy są oznaką próżności, podczas gdy włosy kręcone sugerują wielką radość życia. Bardzo kręcone włosy świadczą o wszelkiego rodzaju ekstrawaganckich skłonnościach danej osoby. Zgodnie z teorią czytania z rysów twarzy grube, mocne włosy mogą odzwierciedlać silną, nawet wojowniczą osobowość. Generalnie – im piękniejsze włosy, tym bardziej wrażliwa jednostka.

Włosy na ciele

Chińscy specjaliści od czytania rysów twarzy badali włosy na ciele podobnie jak włosy na głowie. Oczywiste jest, że istnieją różnice fizyczne między mieszkańcami Wschodu i Zachodu i tak może być w tym przypadku. Tradycyjnie ciało całkowicie pozbawione włosów stanowi oznakę zdeprawowania. Nogi mężczyzny powinny być owłosione od kostki do uda (jest to oznaka pomyślności). Nieznaczna liczba włosów na piersiach i wokół pępka wskazuje na możliwość, że dzieci tej osoby będą szczególnie kochające i szczęśliwe. Zazwyczaj włosy na plecach przynoszą nieszczęście, włosy na pośladkach świadczą natomiast o gburowatym usposobieniu.

broda

Broda u mężczyzn

Istnieją pewne trudności w interpretowaniu znaczenia powszechnie przypisywanego brodzie w Chinach, gdyż w sferze tradycji kulturowej różni się ono znacznie od europejskiego. Inny jest również rodzaj zarostu – długa i dosyć rzadka broda Chińczyka jest nietypowa dla przeciętnego mężczyzny z Zachodu, niemniej jednak przy interpretacji mogą zostać zastosowane niektóre z tradycyjnych chińskich zasad. I tak na przykład, chińscy specjaliści od czytania z rysów twarzy definiują 3 strefy brody: xu to włosy, które rosną wzdłuż górnej wargi, innymi słowy, wąsy; mianem ran określa się włosy porastające samą brodę; hu to włosy wyrastające, począwszy od szczęki, do miejsca pod uszami, gdzie często spotykają się z włosami z głowy (znanymi jako bin). Specjalistów interesuje proporcjonalne pojawianie się włosów w każdej z tych stref. Obserwatorowi trudno jest osądzić kształt brody, ponieważ jest ona niemal zawsze starannie przystrzyżona. Włosy, które nie potrzebują częstego przycinania i nie porastają bujnie policzków czy też nie sięgają zbyt daleko wzdłuż szyi, świadczą o zdyscyplinowanym i uporządkowanym umyśle. Włosy ze wszystkich tych stref muszą do siebie pasować. Żadna z nich nie powinna mieć delikatniejszych lub bardziej szorstkich włosów. Jedwabiste wąsy xu kontrastujące nieco z sztywnymi ran zdradzają napięcie, zazwyczaj w kontaktach seksualnych. Włosy xu, które rosną we wgłębieniu górnej wargi, stanowią oznakę seksualnej witalności i entuzjazmu. Xu natomiast, cienkie i rzadkie, nie obiecują w tym względzie zbyt wiele. Struktura włosów xu i bin również nie powinna ze sobą kontrastować. Jeżeli tak się dzieje, wróży to pojawienie się napięć, tym razem w życiu społecznym danej jednostki.
Warto przyjrzeć się kondycji brody. Jeżeli włosy stają się suche, a na skórze rozwinie się egzema lub pojawią się krosty, oznacza to początek poważnych problemów ze zdrowiem. Broda gładka, o intensywnym kolorze, wskazuje na dobre zdrowie i pomyślność.

Chociaż jest rzeczą ogólnie wiadomą, że włosy brody są bardziej szorstkie niż włosy na głowie, nie powinny być jednak zbyt sztywne lub sterczące. Mężczyzn o szczególnie twardej brodzie cechuje pełna niepokoju i niepewności postawa wobec świata oraz trudności w porozumiewaniu się z przyjaciółmi i sąsiadami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ADD YOUR COMMENT

AGD, urządzenia domowe Bezpieczeństwo w domu Budowa Dekorowanie Meble Ogród Porządki Pozostałe Remont Rośliny, kwiaty Uprawy rolne
15 zaskakujących sposobów wykorzystania wody utlenionej
8 produktów, które masz w domu, ale nigdy nie sądziłaś, że doskonale nadają się do czyszczenia różnych przedmiotów
O materac, na którym śpisz też trzeba dbać. Oto proste sposoby, jak sobie z tym poradzić
Dania główne Desery Drinki i koktajle Gotowanie, pieczenie Kuchnia polska Kuchnie zagraniczne Napoje Owoce i warzywa Pozostałe Przechowywanie żywności Przystawki, zupy, sałatki Wina Zdrowa żywność Zioła i przyprawy
Tych rzeczy nie powinno się przechowywać w lodówce, lepiej znaleźć im inne miejsce w domu
Schudnij o dwa rozmiary dzięki owsiance z nasionami chia!
7 porad dotyczących poprawienia smaku kawy
Biżuteria i dodatki Moda damska Moda dziecięca Moda męska Moda młodzieżowa Pielęgnacja, konserwacja obuwia Pielęgnacja, konserwacja odzieży Pozostałe
Sprawdzone sposoby na odświeżenie i wyczyszczenie srebrnej biżuterii
Sprawdzone sposoby na usunięcie tłustej plamy. Z tymi trikami już nie będziesz mieć z nimi kłopotów
Wstydzisz się odbarwionych skarpetek? Tym sposobem sprawisz, żeby były białe
Małżeństwa Przyjaźń Rozwiązywanie problemów Single Zdrada, niewierność Związek, randki
Jak poradzić sobie z kryzysem małżeńskim?
Jak być sexy, ale nie przesadzić?
Jak wyczytać charakter człowieka z jego ciała?
Bieganie Fitness i siłownia Inne dyscypliny Piłka nożna Pozostałe Rowery Sporty walki Sporty wodne
Dzięki tej japońskiej technice możesz stracić kilka kilogramów niemal natychmiast
Jak pozbyć się tłuszczu z poszczególnych części ciała?
Jak ćwiczyć w kuchni?
Depilacja Kosmetyki Makijaż Perfumy i zapachy Pielęgnacja Pozostałe Skóra Spa Włosy
Zbadaj o swoją szczoteczkę do zębów, dzięki temu unikniesz wielu chorób jamy ustnej
Wyeliminuj żylaki z tymi naturalnymi naparami
Jak zrobić chusteczki toaletowe?
Choroby, dolegliwości, leczenie Ciąża i poród Dieta, żywienie Higiena Medycyna naturalna Nałogi Pierwsza pomoc Pozostałe Profilaktyka Rehabilitacja Seksualność i antykoncepcja Zabiegi i operacje Zdrowe oczy Zdrowe zęby Zdrowie publiczne
7 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o pluskwach, by się ich uchronić
Zbadaj o swoją szczoteczkę do zębów, dzięki temu unikniesz wielu chorób jamy ustnej
Jedz miód, cynamon oraz imbir codziennie i zobacz, co się stanie!