Jak namówić rodziców na psa

Jak namówić rodziców na psa?

Jak namówić rodziców na psa

Jak namówić rodziców na psa?

Namówienie rodziców na zwierzaka w domu to nie lada wysiłek niemal dla każdego dziecka czy nastolatka. Nie ma to związku z niechęcią rodziców wobec zwierząt w ogóle, ale z pewnymi ograniczeniami, które mają rodzice, związanymi z posiadaniem psa.

Nastolatek, który chce wynegocjować z rodzicami posiadanie psa, powinien dobrze zastanowić się, zanim podejmie próbę przekonania rodziców, że fajnie byłoby mieć w domu pieska.

Przede wszystkim – zapoznaj się dokładnie z wszelkimi argumentami rodziców przeciwko posiadaniu zwierzaka. Może okaże się, że tak naprawdę wcale nie mają oni żadnych oporów przeciwko temu, a jedynie dotąd nie było okazji, by nabyć psa? Jeśli nie, dowiedz się dokładnie, dlaczego rodzice się na psa nie zgadzają. Jeśli przyczyną jest na przykład alergia, którą ma Twój brat, na sierść psa – nie ma sensu wcale podejmować z nimi dyskusji, bo i tak zakończy się fiaskiem. Lepiej wtedy zastanów się nad rybkami czy żółwiem.

Trudno będzie namówić rodziców na psa również wtedy, gdy dotychczas nie wykazywałeś się zbytnią odpowiedzialnością jeśli chodzi o obowiązki domowe i na przykład nie wyrzucałeś śmieci. Zwierzę to obowiązek i rodzice muszą mieć pewność, że nie znudzi Ci się po tygodniu, że to nie na nich spoczywać będzie obowiązek wyprowadzania go na spacer i karmienia.

Zaproponuj rodzicom miesięczny termin próby, podczas którego będziesz regularnie wstawał pół godziny wcześniej i wychodził o każdej porze roku i w każdą pogodę na spacer – w ten sposób i Ty przekonasz się, czy na pewno gotów jesteś przyjąć na siebie wyprowadzanie psa na spacer.

W trakcie tego okresu próbnego postaraj się zasłużyć na zaufanie rodziców – sprzątaj po sobie, ucz się dobrze, a dopiero później podejmij ponowne negocjacje na temat posiadania psa. Weź też pod uwagę faktyczne ograniczenia rodziców, z którymi nie jesteś w stanie nic zrobić. Jeśli na przykład macie małe, ciasne mieszkanie, raczej nie ma sensu proszenie o kupno bernardyna, będziesz musiał zadowolić się jamnikiem. Jeśli całymi dniami nikogo nie ma u was w domu, to też lepiej zastanów się, czy chcesz skazywać swojego psiego przyjaciela na spędzanie całego dnia w domu bez jakiegokolwiek towarzystwa, no i wychodzenia na spacery. Chyba sam nie chciałbyś być na miejscu swojego psa w takiej sytuacji, prawda?

Przede wszystkim zaś – używaj świadomych, przemyślanych argumentów. Mówienie„ ale Piotrek i Filip mają psy w domu!” nie jest dostatecznym argumentem, a obiecywanie poprawy wyników w nauce i zajmowania się zwierzęciem bez jakichkolwiek dowodów na poparcie swoich obietnic, jest po prostu nic nie warte.

4.6/5 - (62 votes)

Tagi:

  • jak namówić rodziców na psa

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.