Jak być konsekwentnym

Jak być konsekwentnym?

osoba konsekwentna

Jak być konsekwentnym?

Bycie konsekwentnym jest pierwszym krokiem do osiągnięcia upragnionego celu. Bez odpowiedniej samodyscypliny, uporu i zapału trudno nam będzie dopiąć swego. Aby być konsekwentnym musisz przede wszystkim pracować nad sobą i własnymi słabościami.

Dążenie nawet do najbardziej odległego celu może okazać się trudne i mozolne, ale jeśli odpowiednio się nastawisz i będziesz małymi kroczkami posuwał się do przodu, to na pewno Ci się uda. Powodów bycia niekonsekwentnym może być bardzo wiele, jednak najważniejsze jest to, aby starać się nie rezygnować przy byle okazji.

Porady, jak być konsekwentnym

Cel i plan : Aby być konsekwentnym należy obrać sobie jakiś cel. Dopiero wówczas możesz zacząć starać się do niego dążyć. Oprócz celu również ważny jest plan działania, a więc schemat, który pozwoli Ci ukierunkować własne działania. Dzięki temu będziesz wiedział, co masz robić.

Czerp przyjemność: Droga do osiągnięcia celu powinna być dla Ciebie przyjemnością. Jeśli wszystko, co będziesz robił, będzie dawało Ci satysfakcję, konsekwentnie wytrwasz w swoich postanowieniach.

Myśl o korzyściach: Dążąc do celu powinieneś skupić się na tym, co jego osiągnięcie Ci da. Myśl zatem o korzyściach, które już niebawem będą w zasięgu Twojej ręki. Dzięki temu staniesz się bardziej konsekwentny.

Chwal się swoim celem: Jeśli pochwalisz się swoim znajomym celem, jaki pragniesz osiągnąć, będą Cię oni motywowali do działania. Jest to swojego rodzaju czynnik psychologiczny, który sprawi, że będziesz bardziej konsekwentny.

Nie oszukuj: Dążąc do osiągnięcia celu nie oszukuj i nie idź na skróty. Jeśli zaplanowałeś codziennie biegać pół godziny, to nie znaczy, że możesz jednego dnia biegać godzinę, a drugiego nie biegać w ogóle. To często powtarzany błąd i zaniechanie bycia konsekwentnym.

Potrzebne wsparcie: Mając przy sobie bliskich jesteśmy bardziej konsekwentni. Jeśli będziemy chcieli zrezygnować lub poddać się w dążeniu do upragnionego celu, zmotywują nas i sprawią, że na nowo odnajdziemy w sobie siłę. W chwili słabości będziesz również miał z kim porozmawiać, zanim zupełnie poddasz się bez walki.

Nie wszystko na raz: Bycie konsekwentnym wymaga pracy nad samym sobą. Jeśli w jednej chwili zapragniesz schudnąć, rzucić palenie i chodzić co dzień na siłownię, to raczej marne szanse, że w każdym z tych postanowień wytrwasz do końca. Najpierw skup się na jednym celu, a następnie zabierz się za kolejne.

Czas do osiągnięcia celu: Wyznaczyłeś cel, więc musisz także określić czas, w którym chcesz go osiągnąć. Pamiętaj jednak, aby ten termin był realny i możliwy do wykonania. Stawiając sobie poprzeczkę za wysoko możesz się szybko zniechęcić.

Mierz siły na zamiary: Jeśli wiesz, że nie będziesz miał czasu codziennie chodzić na siłownię, to nie planuj osiągnięcia takiego celu. Dbać o kondycję można w różny sposób, a przy tym również być konsekwentnym.

Myśl pozytywnie: Pozytywne myślenie może motywować Cię lepiej, niż sobie to wyobrażasz. Codziennie powtarzaj sobie, że uda Ci się osiągnąć cel, że jesteś już coraz bliżej. Pozytywne nastawienie sprawia, że stajesz się konsekwentny, bo dociera do Ciebie, czego tak naprawdę pragniesz.

5/5 - (1 vote)

Tagi:

  • jak być konsekwentnym
  • jak byc konsekwentym
  • Być Konsekwentnym

2 komentarze

  1. Elena 2 maja 2014
  2. ray 24 czerwca 2015

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.