Jak składać życzenia z okazji Dnia Matki?

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Matki – święto szczególne, przypominające każdemu z nas o tej kobiecie, która przez 9 miesięcy nosiła nas pod sercem, dzięki której przyszliśmy na świat, z którą powinna łączyć nas naprawdę szczególna więź.

I chociaż często relacje dzieci z matkami są różne, warto w Dzień Matki znaleźć chwilę na złożenie swojej mamie szczególnych życzeń. 

W jaki sposób można to zrobić? Podpowiadamy dzisiaj!

Wskazówki, jak składać życzenia z okazji Dnia Matki

Najpopularniejszym sposobem składania życzeń z okazji Dnia Matki jest oczywiście osobiste stawienie się przed Rodzicielką, najlepiej z bukietem kwiatów czy innym prezentem (nawet symbolicznym). Osobiste składanie życzeń jest mile widziane właściwie w każdej sytuacji i z każdej okazji. W Dniu Matki stanowi wyraz najgłębszego szacunku dla tej, która nas urodziła, wychowała i – jak to się mówi – „wyprowadziła na ludzi”.

Innym sposobem na to, aby złożyć mamie życzenia z okazji jej święta, jest rozmowa telefoniczna lub przez Skype’a. Nie zastąpi ona oczywiście spotkania w cztery oczy, jednak jest świetnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy mieszkamy daleko i nie możemy pozwolić sobie na osobistą wizytę u mamy.

W przypadkach skrajnych możemy wysłać mamie SMS z życzeniami, wiadomość e-mail lub przez komunikator internetowy typu GG, o ile nasza mama go używa. Nie jest to jednak sposób szczególnie polecany i raczej mało elegancki – decydujmy się na niego jedynie w sytuacji, gdy naprawdę nie mamy innego wyjścia,.

Życzenia z okazji Dnia Matki możemy mamie złożyć także w sposób bardziej nieszablonowy – np. zamawiając dla niej bukiet z załączonym liścikiem z życzeniami przez Pocztę Kwiatową. Pomysłów jest wiele – na pewno uda się wybrać coś, co będzie odpowiadało zarówno naszym możliwościom, jak i gustowi naszej mamy.

Życzenia z okazji Dnia Matki znajdziesz tutaj – .

Jeżeli naszej mamy nie ma już na świecie, bądźmy przy niej myślami, pamiętajmy o chwili modlitwy, refleksji, zadumy, zapalmy świeczkę na jej grobie, opowiedzmy o niej naszym dzieciom… Z pozoru może niewiele, jednak w kontekście mądrych słów, że żyjemy dopóty, dopóki ktoś o nas pamięta – naprawdę dużo.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.