Jak dbać o przyjaźń?

Prawdziwa przyjaźń jest piękna i niezwykle cenna. Jednak jeżeli chcemy by przyjaźń przetrwała próbę czasu należy o nią dbać nie mniej niż o miłość. Sprawdź więc co robić, aby twoja przyjaźń pomimo upływu czasu nie słabła.

przyjazn2

1. Kontakt z przyjacielem

Często nasza przyjaźń rozpoczyna się w szkolnej ławce, ale jak wiadomo czas mija, dojrzewamy, zakładamy własne rodziny, zmieniamy miejsce zamieszkania. Jeśli jednak naprawdę zależy nam na przyjaźni nie urwiemy ze sobą kontaktu. Obecnie mamy tyle możliwości, że nawet będąc na drugim końcu świata możemy się komunikować. Telefony, e-maile, skype czy portale społecznościowe sprawiają, że pomimo odległości możemy pozostać w doskonałym kontakcie.

2. Rozmowa

Rozmowa jest najważniejsza w podtrzymaniu przyjaźni. Co z ciebie za przyjaciel jeśli nie wiesz o tym co aktualnie dzieje się u bliskiej ci osoby? Nie wiesz jakie ma problemy lub jakie powody do radości? Jeśli interesujesz się życiem swojego przyjaciela, a on interesuje się twoim to zawsze będziecie sobie bliscy, a wasza przyjaźń przetrwa wszystko.

3. Szczerość

Pamiętaj, aby zawsze mówić prawdę przyjacielowi, nawet jeśli nie jest ona najmilsza. Kłamstwo zawsze burzy relacje między ludźmi. Jeśli twój przyjaciel zobaczy, że nie jesteś wobec niego szczery, może poczuć się zawiedziony i będzie ci ciężko odbudować stracone zaufanie.

4. Pomoc

Prawdziwa przyjaźń to przyjaźń na dobre i na złe. Jeśli na kimś ci zależy nie zostawiasz go z problemami, ale wspierasz tyle, na ile możesz. Przyjaciele zawsze mogą na siebie liczyć w trudnej sytuacji. Czasami ciężko jest komuś pomóc, np. po stracie bliskiej osoby, ale wtedy warto po prostu być blisko, czasami sama obecność drugiego człowieka potrafi czynić cuda.

Jeśli będziesz się starać być właśnie takim przyjacielem, bądź pewien, twoja przyjaźń będzie trwała wiecznie :) powodzenia!

Oceń

Tagi:

  • jak dbac o przyjazn

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.