Jak łagodzić objawy alergii

Jak łagodzić objawy alergii?

łagodzenie objawów alergii

Jak łagodzić objawy alergii?

Osoby z alergią, katarem siennym wiedzą najlepiej, co im szkodzi, więc aby złagodzić nieco przykre objawy, powinny unikać wszystkich możliwości kontaktu z alergenami.

Szkodzić mogą długie spacery i przebywanie na świeżym powietrzu w okresie kwitnienia drzew, zbóż, traw i chwastów, zwłaszcza w czasie suszy i upałów.

Wskazówki, jak łagodzić objawy alergii

Warto w dni słoneczne nosić okulary ochronne, stosować krople do oczu, które złagodzą świąd i objawy pieczenia (lub okłady ze świetlika na powieki, działające ściągająco, przeciwzapalnie i antybakteryjnie), a także brać leki przeciwuczuleniowe.

Przy problemach skórnych pomocne okażą się okłady z naparu z kory dębu lub fiołka trójbarwnego, a także – podobnie jak w przypadku oparzeń – z maślanki lub zsiadłego mleka, oraz smarowanie swędzącego miejsca niewielką ilością nierozcieńczonego olejku z drzewa herbacianego.
Pamiętajmy też o częstym wietrzeniu pomieszczenia, nie gromadźmy w domu nadmiaru przedmiotów, zwłaszcza tych gromadzących kurz, wybierając równocześnie takie, które łatwo wyczyścić.

Oceń

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.